Kdo je to?
Kdo je to Bufeťák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bufeťák? Lidé, hanlivé

Kdo je to Bufeťák?

Jaký je význam slova Bufeťák? Co to znamená?

Slovem bufeťák v dnešní době označíme člověka zanedbané vizáže, nejčastěji bezdomovce. Bufeťák se obvykle zdržuje v blízkosti různých bufetů, bister nebo stánků rychlého občerstvení zejména poblížrůzných nádraží v naději, že někde ukořistí něco k snědku. Buď si bere to, co najde nedojedené a odložené, nebo nejčastěji vybírá nádoby na odpadky. Ostatně existuje i sloveso (vy)bufetit něco, což znamená právě hledání něčeho poživatelného v odpadu. Nevztahuje se však na dnešní v jistém smyslu módní aktivitu, kdy převážně mladí lidé motivovaní snahou k udržitelnému životnímu stylu pořádají organizované výpravy ke kontejnerům např. u obchodních center a vybírají z nich vyhozené potraviny. Přítomnost bufeťáků je u jakéhokoliv občerstvení nežádoucí, neboť jsou špinaví, páchnou a dělají ostudu. Případný zákazník si nákup na takovém místě může snadno a rychle rozmyslet. V cirkusovém prostředí se bufeťák říkalo jídelní maringotce.


Kdo je to Bufeťák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bufeťák? Lidé, hanlivé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bufeťák s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Linoleum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Scholastika? Vzpomenete si na definici slova Patentka? Znáte termín Finanční leasing?

Klíčová slova: etymologie, lexikon, co znamená, termín, vysvětlení, význam pojmu, Bufeťák, hanlivé, formulace, wikipedie, synonymum, odborný výraz, informace, Bufeťák, význam slova, pojem

Pojem Bufeťák je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Bufeťák

Najít slovo Bufeťák na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Bufeťák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Bufeťák ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Bufeťák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Bufeťák ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Bufeťák například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Bufeťák, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Bufeťák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bufeťák? Definice pojmu Bufeťák se nachází v sekci Hanlivé

Text napsán pro Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Bufeťák v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je hanlivé.