Kdo je to?
Kdo byl George Washington Carver? Životopis George Washington Carver, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

George Washington Carver

Kdo byl George Washington Carver? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

George Washington Carver byl americký botanik, vědec, pedagog a vynálezce, který se proslavil především svými pracemi souvisejícími s pěstováním a využitím bavlny. Narodil se okolo roku 1864 (přesné datum narození není známo) jako otrok v americkém státě Missouri a po osvobození se dostal na univerzitu Iowa State Univerzity. Tam se zaměřil na botaniku a chemii a později pracoval jako vědecký pracovník pro Tuskegee Institute v Alabamě.
Carver se specializoval na rostlinnou chemii a vynalezl mnoho nových způsobů, jak efektivněji využít pěstitelské plodiny. Navrhl například nové způsoby pěstování bavlny, které zvýšily úrodu a zlepšily kvalitu vlákna. Jeho cílem bylo dostat mezi chudé farmáře povědomí o alternativních rostlinách vhodných k pěstování a zlepšit tak jejich životní standard, protože pěstování bavlny bylo extrémně náročné nejen pro pěstitele, ale také pro půdu, které nesvědčí dlouhodobé pěstování jedné plodiny a může se tak stát nehostinnou.
George Washington Carver v průběhu své vědecké kariéry šlechtil arašídy, sóju či brambory a vytvářel z těchto plodin nejrůznější produkty, jako například kosmetiku či plasty. Také vyvinul mnoho nových produktů z brambor včetně mouky, alkoholu a cukru.
George Washington Carver byl velkým bojovníkem za rovnoprávnost a snažil se pomoci afroamerickým farmářům na jihu USA. Jeho práce pomohla zlepšit životní úroveň mnoha farmářů a podpořila rozvoj regionu. Byl vyznamenán mnoha oceněními a je považován za jednoho z nejvýznamnějších vědců 20. století. Jeho práce měla velký dopad na rolnictví a pomohla rozvíjet ekonomiku jihu USA. Jeho život a dílo jsou stále inspirací pro mnoho lidí. Časopis Time George Washington Carvera označil za „Černého Leonarda da Vinci“. Zemřel v roce 1943 ve věku přibližně 79 let.Kdo byl George Washington Carver? Životopis George Washington Carver, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě George Washington Carver

Národnost: americká
Datum narození: přibližně 1864
Místo narození: Diamond, stát Missouri, USA
Datum úmrtí: 5. ledna 1943

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou George Washington Carver sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Asertivita? Pamatujete si definici pojmu Watt? Znáte termín Filozofie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bohoslužba?

Klíčová slova: kde se narodil George Washington Carver?, narození, národnost, datum úmrtí, život, místo narození, George Washington Carver, vysvětlení, Kdy zemřel George Washington Carver, kdy se narodil George Washington Carver?, věda, nežijící, lexikon, zajímavosti, wikipedie, popis

Pojem George Washington Carver je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín George Washington Carver v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo George Washington Carver ve Wikipedii

Najít výraz George Washington Carver ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem George Washington Carver ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín George Washington Carver na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo George Washington Carver například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je George Washington Carver? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byl George Washington Carver? Kdy se narodil George Washington Carver? Kde se narodil George Washington Carver? Kdy zemřel George Washington Carver? George Washington Carver je v sekci Věda

Kategorie věda, medička mladá, george Washington Carver, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka George Washington Carver dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Washington Carver i v jiné kategorii než je věda.