Kdo je to?
Kdo byl George Washington Carver? Životopis George Washington Carver, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

George Washington Carver

Kdo byl George Washington Carver? Životopis, informace, biografie, věda

George Washington Carver byl americký botanik, vědec, pedagog a vynálezce, který se proslavil především svými pracemi souvisejícími s pěstováním a využitím bavlny. Narodil se okolo roku 1864 (přesné datum narození není známo) jako otrok v americkém státě Missouri a po osvobození se dostal na univerzitu Iowa State Univerzity. Tam se zaměřil na botaniku a chemii a později pracoval jako vědecký pracovník pro Tuskegee Institute v Alabamě.
Carver se specializoval na rostlinnou chemii a vynalezl mnoho nových způsobů, jak efektivněji využít pěstitelské plodiny. Navrhl například nové způsoby pěstování bavlny, které zvýšily úrodu a zlepšily kvalitu vlákna. Jeho cílem bylo dostat mezi chudé farmáře povědomí o alternativních rostlinách vhodných k pěstování a zlepšit tak jejich životní standard, protože pěstování bavlny bylo extrémně náročné nejen pro pěstitele, ale také pro půdu, které nesvědčí dlouhodobé pěstování jedné plodiny a může se tak stát nehostinnou.
George Washington Carver v průběhu své vědecké kariéry šlechtil arašídy, sóju či brambory a vytvářel z těchto plodin nejrůznější produkty, jako například kosmetiku či plasty. Také vyvinul mnoho nových produktů z brambor včetně mouky, alkoholu a cukru.
George Washington Carver byl velkým bojovníkem za rovnoprávnost a snažil se pomoci afroamerickým farmářům na jihu USA. Jeho práce pomohla zlepšit životní úroveň mnoha farmářů a podpořila rozvoj regionu. Byl vyznamenán mnoha oceněními a je považován za jednoho z nejvýznamnějších vědců 20. století. Jeho práce měla velký dopad na rolnictví a pomohla rozvíjet ekonomiku jihu USA. Jeho život a dílo jsou stále inspirací pro mnoho lidí. Časopis Time George Washington Carvera označil za „Černého Leonarda da Vinci“. Zemřel v roce 1943 ve věku přibližně 79 let.Kdo byl George Washington Carver? Životopis George Washington Carver, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě George Washington Carver

Národnost: americká
Datum narození: přibližně 1864
Místo narození: Diamond, stát Missouri, USA
Datum úmrtí: 5. ledna 1943

Zaujala vás biografie osobnosti George Washington Carver? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Počasí? Vzpomněli byste si na význam slova Fanfiction? Znáte termín Mingle? Znáte definici termínu Balustráda?

Klíčová slova: kde se narodil George Washington Carver?, kdo je George Washington Carver?, místo narození, informace, George Washington Carver, lexikon, kdo to je, wikipedie, věda, datum narození, biografie, wiki, kdy se narodil George Washington Carver?, George Washington Carver, životopis, Kdy zemřel George Washington Carver

Pojem George Washington Carver je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu George Washington Carver

Zkusit najít pojem George Washington Carver ve vyhledávači Yandex

Hledat termín George Washington Carver na Google.cz

Najít výraz George Washington Carver v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz George Washington Carver ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo George Washington Carver ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo George Washington Carver například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby George Washington Carver

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl George Washington Carver? Kdy se narodil George Washington Carver? Kde se narodil George Washington Carver? Kdy zemřel George Washington Carver? George Washington Carver se nachází v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka George Washington Carver dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Washington Carver i v jiné kategorii než je věda.