Kdo je to?
Kdo je Kateřina Lojdová? Životopis Kateřina Lojdová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kateřina Lojdová

Kdo je Kateřina Lojdová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Kateřina Lojdová je česká filmová, seriálová, divadelní a hlavně dabingová herečka. Lojdová se narodila v Praze. Po maturitě na střední škole začala studovat hudebně dramatický obor na Pražské konzervatoři. Po úspěšném zakončení studií na konzervatoři začala působit v divadle ABC. Zahrála si v divadelních hrách Zahraj to znovu, Same nebo Prokletí nefritového škorpiona.
Lojdová se poprvé objevila na televizních obrazovkách v roce 1994 ve snímku Marie Růžička. Následovaly role ve filmech Byl jednou jeden polda (1995), Jánošík – Pravdivá historie (2009), Masaryk (2016). Lojdová ztvárnila role hlavně v televizních pohádkách, mezi které patří Pohádka o nejšťastnějším království (1996), Červený kamínek, O vílách Rojenicích (1997) a další.
Více rolí ztvárnila Lojdová v televizních seriálech jako Život na zámku (1995), Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Horákovi (2006-2007), Kriminálka Anděl (2014), Přístav, Ohnivý kuře (2017), Specialisté (2019-2022).
Nejvíce se Lojdová věnuje dabingu. Doposud nadabovala více než devadesát filmových rolí a kolem dvaceti seriálových rolí. Její hlas jsme mohli slyšet ve známých filmech jako Piráti z Karibiku (všechny čtyři epizody z let 2003, 2006, 2007), v animovaném filmu Lovecká sezóna (2006), Quantum of Solace, Indiana Jones a království křišťálové lebky (2008), Černá labuť (2011), Králova řeč, Anna Karenina (2012).
Svůj hlas propůjčila herečkám ze seriálu Miami, Sběratelé kostí, Dr. House, Chirurgové, Zákon a pořádek: Los Angeles, Ally McBealová, Gilmorová děvčata, Čarodějky a další.
Jejím bývalým manželem je herec a režisér Ondřej Sokol. Spolu mají dvě děti (Ester a Adam).Kdo je Kateřina Lojdová? Životopis Kateřina Lojdová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Kateřina Lojdová

Národnost: česká
Datum narození: 22. 1. 1977
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Kateřina Lojdová sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Crumble? Pamatujete si definici pojmu Rouhání? Vzpomenete si na definici slova Gustin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Slabika?

Klíčová slova: herectví, kdo je Kateřina Lojdová?, wiki, život, národnost, wikipedie, vysvětlení, lexikon, Kateřina Lojdová, informace, kdy se narodila Kateřina Lojdová?, místo narození, herectví, datum narození, Kateřina Lojdová, osobnost

Pojem Kateřina Lojdová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Kateřina Lojdová

Hledat heslo Kateřina Lojdová ve Wikipedii

Hledat frázi Kateřina Lojdová ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Kateřina Lojdová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kateřina Lojdová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Kateřina Lojdová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kateřina Lojdová například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Kateřina Lojdová? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Kateřina Lojdová? Kdy se narodila Kateřina Lojdová? Kde se narodila Kateřina Lojdová? Kateřina Lojdová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, modrooká kudrny, kateřina Lojdová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Kateřina Lojdová kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kateřina Lojdová i v jiné kategorii než je herectví.