Kdo je to?
Kdo je Roman Skamene? Životopis Roman Skamene, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Roman Skamene

Kdo je Roman Skamene? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Roman Skamene je český filmový herec. Skamene se narodil v Plané u Mariánských Lázní. Když mu bylo deset let, přestěhoval se s rodinou do Prahy. Začal se také zajímat o herectví a začal navštěvovat dramatický kroužek. Když měl třináct let, vyhrál konkurz na hlavní roli ve filmu Útěk (1967). Nebyl přijat na Pražskou konzervatoř a místo toho šel na gymnázium. Během studií na gymnáziu získal roli v seriálu Záhada hlavolamu (podle knižní předlohy Jaroslava Foglara), díky kterému se z Romana Skamene stala dětská hvězda. Další úspěch přišel v roce 1971 v televizním filmu Princ a chuďas, kde si zahrál hlavní dvojroli (Princ Edward a chudý chlapec). Díky jeho malému vzrůstu (160 cm) hrával dětské role i jako dospělý.
Mezi jeho další známé filmy patří Zítra vstanu a opařím se čajem (1977), Princové jsou na draka (1980), Sestřičky (1983), Smrt krásných srnců (1986), Bony a klid (1987), jeho nejznámější dospělácká role ve filmu Tankový prapor (1991), Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994) a Bony a klid 2 (2014).
Občas se objevoval v Divadle Kalich nebo ve Směšném divadle Luďka Soboty.Kdo je Roman Skamene? Životopis Roman Skamene, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Roman Skamene

Národnost: česká
Datum narození: 2. 10. 1954
Místo narození: Planá u Mariánských Lázní, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Roman Skamene? s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Inventura? Víte co je Frustrace? Rozumíte pojmu Movitá věc? Vzpomněli byste si co označuje výraz Diosmin?

Klíčová slova: zajímavosti, informace, Roman Skamene, narození, kdy se narodil Roman Skamene?, osobnost, kde se narodil Roman Skamene?, Roman Skamene, herectví, lexikon, herectví, datum narození, vysvětlení, popis, život, národnost

Pojem Roman Skamene je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Roman Skamene na Google obrázcích

Hledat pojem Roman Skamene ve Wikislovníku

Vyhledat termín Roman Skamene ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Roman Skamene ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Roman Skamene na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Roman Skamene například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Roman Skamene? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Roman Skamene? Kdy se narodil Roman Skamene? Kde se narodil Roman Skamene? Roman Skamene je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž v klobouku, roman Skamene, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Roman Skamene třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roman Skamene i v jiné kategorii než je herectví.