Kdo je to?
Kdo byl Josef Jaroslav Langer? Životopis Josef Jaroslav Langer, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Josef Jaroslav Langer

Kdo byl Josef Jaroslav Langer? Životopis, informace, biografie, literatura

Josef Jaroslav Langer byl český básník a novinář v době národního obrození. Narodil se 12. listopadu 1806 ve městě Lázně Bohdaneč. Jeho otec byl váženým a zámožným občanem. Byl městským důchodním, jakýmsi výběrčím daní.
Svá studentská léta prožil Josef Jaroslav na gymnáziu v Hradci Králové, kde jej vyučovali například Josef Chmela či Václav Kliment Klicpera, což se také později promítlo do jeho tvorby. Po úspěšném absolvování zdejšího gymnázia odešel studovat do Prahy na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. V roce 1828 studia dokončil. Po ukončení studií na Filozofické fakultě se přihlásil ještě na práva, nicméně ve studiu již dále nepokračoval.
Langer se začal plně věnovat své vlastní literární tvorbě, zároveň žil bohatým kulturně-společenským životem. Navštěvoval jak české, tak německé hry ve Stavovském divadle. Svými básněmi přispíval do časopisu Květy a Musejního časopisu. V roce 1830 vydal svou první sbírku s názvem Selanky. V letech 1830 a 1831 působil také jako redaktor časopisu Čechoslav. Zde také zveřejnil svou báseň České lesy, ve které kritizoval útlak českého národa a podpořil polskou revoluci. Tím však na sebe strhnul pozornost úřadů, což nakonec vedlo k tomu, že byl vyhoštěn z Prahy. Nesl to velmi těžce.
Po návratu do svého rodiště se i tam věnoval literární tvorbě, zároveň byl velmi aktivní na bohdanečských merendách. Vydal například České krakováčky či Svatební obyčeje a písně. Postupně se u něj stále více projevovala duševní porucha a jeho tvorba upadala. Zemřel 28. dubna 1846 v Bohdanči ve věku pouhých 39 let.Kdo byl Josef Jaroslav Langer? Životopis Josef Jaroslav Langer, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Josef Jaroslav Langer

Národnost: česká
Datum narození: 12. listopadu 1806
Místo narození: Lázně Bohdaneč
Datum úmrtí: 28. dubna 1846

Popis osobnosti Josef Jaroslav Langer můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Charisma? Znáte definici termínu Astrachán? Víte co je Oáza? Pamatujete si definici pojmu Online hra?

Klíčová slova: narození, místo narození, zajímavosti, literatura, vysvětlení, lexikon, datum úmrtí, národnost, život, literatura, wikipedie, popis, datum narození, životopis, kdy se narodil Josef Jaroslav Langer?, Kdy zemřel Josef Jaroslav Langer

Pojem Josef Jaroslav Langer je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Josef Jaroslav Langer v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Josef Jaroslav Langer ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Josef Jaroslav Langer ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Josef Jaroslav Langer ve Wikislovníku

Najít pojem Josef Jaroslav Langer ve Wikipedii

Hledat pojem Josef Jaroslav Langer na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Jaroslav Langer například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Josef Jaroslav Langer? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Josef Jaroslav Langer? Kdy se narodil Josef Jaroslav Langer? Kde se narodil Josef Jaroslav Langer? Kdy zemřel Josef Jaroslav Langer? Josef Jaroslav Langer se nachází v sekci Literatura

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Josef Jaroslav Langer dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Jaroslav Langer i v jiné kategorii než je literatura.