Kdo je to?
Kdo je Gustav Oplustil? Životopis Gustav Oplustil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Gustav Oplustil?

Kdo je Gustav Oplustil? Životopis, informace, biografie, herectví

Gustav Oplustil je český rozhlasový a televizní scenárista, dramaturg, režisér, divadelní a filmový herec, přispěvatel do časopisů pod pseudonymem Fergus. Oplustil se narodil v Hranicích na Moravě do rodiny legionáře, který válčil na italské frontě v 1. světové válce. Měl další čtyři mladší sourozence a od malička navštěvoval obecnou školu právě v Hranicích na Moravě. Jeho otec pracoval v místní Vojenské akademii jako knihařský mistr.
Po škole chtěl nastoupit na Obchodní akademii v nedalekém Přerově. Avšak kvůli začátku 2. světové války se začal učit u svého strýce na holiče. Během učení začal hrát v ochotnických divadlem. Když skončila válka, získal místo inspicienta (elév) v Beskydském divadle v Novém Jičíně. V roce 1948 musel nastoupit povinnou vojenskou službu, kterou trávil v Praze v Armádním uměleckém souboru. Během vojny se rovněž oženil.
Od roku 1953 Oplustil působil v zájezdové skupině Divadla československé armády na Vinohradech v Praze. Členem skupiny byl celých pět let. Poté začal pracovat jako dramaturg zábavních pořadů a estrád v Městském domě osvěty. Posléze získal nabídku z Československé televize, kterou i přijal. Gustav Oplustil napsal scénář k více než 15 televizním filmům, k několika televizním seriálům a k více než třiceti zábavním pořadům. Mezi známé pořady patří Až zmlknou tranzistory (1966), Kdo rád zpívá, na palubu (1978), V hlavní roli režisér (1985), Úsměvy (1997) a další. V letech 1970 a 1972 režíroval pořady Silvestr U zvonečku. Od roku 1997 do roku 2003 se podílel na tvorbě silvestrovských pořadů na stanici TV Nova.
Oplustil si za svůj život zahrál celkem v šesti filmech. Jsou to snímky Zločin na Volavčím jezeře (1961), Svatba jako řemen, Pension pro svobodné pány (1967), Zločin v Šantánu (1968), Skřivánci na niti (1969) a Noc labutí (1971).Kdo je Gustav Oplustil? Životopis Gustav Oplustil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Gustav Oplustil

Národnost: česká
Datum narození: 2. 8. 1926
Místo narození: Hranice na Moravě, Československo

Popis osobnosti Gustav Oplustil můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Aerosol? Víte, co je to Arabeska? Víte co je Cholesterol? Rozumíte pojmu Splín?

Klíčová slova: osobnosti, herectví, životopis, herectví, wiki, wikipedie, národnost, Gustav Oplustil, osobnost, datum narození, vysvětlení, informace, narození, život, biografie, lexikon

Pojem Gustav Oplustil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Gustav Oplustil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Gustav Oplustil ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Gustav Oplustil ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Gustav Oplustil na Youtube

Zkusit najít pojem Gustav Oplustil v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustav Oplustil například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gustav Oplustil

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Gustav Oplustil? Kdy se narodil Gustav Oplustil? Kde se narodil Gustav Oplustil? Gustav Oplustil je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Gustav Oplustil dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustav Oplustil i v jiné kategorii než je herectví.