Kdo je to?
Kdo je Peter Šťastný? Životopis Peter Šťastný, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Peter Šťastný?

Kdo je Peter Šťastný? Životopis, informace, biografie, sport

Peter Šťastný je legendární slovenský hokejista, který reprezentoval Československo i Kanadu. Narodil se v Bratislavě, kde započal svou hokejovou kariéru v klubu HC Slovan Bratislava (1974). V klubu spolu s jeho bratry Mariánem a Antonem tvořili nebezpečné útočné trio. V sezóně 1978/79 získal Šťastný s klubem ligový titul. O rok později obdržel ocenění Zlatá hokejka pro nejlepšího hokejistu roku.
Sezónu (1980/81) započal s bratrem Antonem v NHL v klubu Quebec Nordiques, ke kterému se po roce připojil i druhý bratr Marián (teprve druhé bratrské trio v jednom týmu NHL). Peter Šťastný po první sezóně získal cenu Calder Memorial Trophy za nejlepšího nováčka soutěže. Celkem strávil v klubu 10 sezón a poté přestoupil do klubu New Jersey Devils (1989/90). Po čtyřech sezónách odešel na jednu sezónu do klubu St. Louis Blues (1993/94), kde rok na to ukončil kariéru. V 80. letech byl druhým nejproduktivnějším hokejistou NHL. V NHL odehrál celkem 1070 zápasů, za které si připsal 1344 bodů (483 gólů a 861 asistencí). Účastnil se celkem 6x NHL All-Star Game. V roce 1998 se jako první Evropan objevil v hokejové síni slávy v kanadském Torontu.
V St. Louis Blues poté pracoval jako skaut do roku 2000. Po návratu na Slovensko byl do roku 2005 generálním manažerem Slovenského svazu ledního hokeje. Od roku 2004 zastával funkci poslance v evropském parlamentu.
S reprezentací Československa získal Šťastný dvě zlaté medaile z Mistrovství světa 1976 a 1977. Následující roky 1978 a 1979 získalo Československo stříbrné medaile.Kdo je Peter Šťastný? Životopis Peter Šťastný, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Peter Šťastný

Národnost: slovenská
Datum narození: 18. 9. 1956
Místo narození: Bratislava, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Peter Šťastný? Pak se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Obelisk? Pamatujete si definici pojmu Notebook? Vzpomenete si na definici slova Medovina? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sentiment?

Klíčová slova: sport, vysvětlení, životopis, informace, lexikon, zajímavosti, osobnost, sport, život, kde se narodil Peter Šťastný?, Peter Šťastný, osobnosti, kdo je Peter Šťastný?, popis, Peter Šťastný, wikipedie

Pojem Peter Šťastný je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Peter Šťastný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Peter Šťastný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Peter Šťastný ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Peter Šťastný ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Peter Šťastný ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Šťastný například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Peter Šťastný? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Peter Šťastný? Kdy se narodil Peter Šťastný? Kde se narodil Peter Šťastný? Peter Šťastný se nachází v sekci Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Peter Šťastný dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Šťastný i v jiné kategorii než je sport.