Kdo je to?
Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Josef Suk

Kdo byl Josef Suk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josef Suk byl skladatel, učitel a houslista. Svým dílem se řadí k pozdnímu romantizmu a české hudební moderně. Byl žákem Antonína Dvořáka a také jeho zetěm. Patří k nejvýraznějším představitelům Dvořákovy školy. Josef Suk pařil k zakladatelům Českého kvarteta, se kterým koncertoval po celém světě.
Působil také jako pedagog a rektor pražské konzervatoře a vychoval řadu vynikajících absolventů, ke kterým patřili například Jaroslav Ježek nebo Bohuslav Martinů.Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Suk

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1874
Místo narození: Křečovice
Datum úmrtí: 29. května 1935

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Suk sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Zelená káva? Pamatujete si definici pojmu Internet? Znáte termín Defragmentace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Syntaktická chyba?

Klíčová slova: vysvětlení, narození, životopis, Kdy zemřel Josef Suk, národnost, wikipedie, kde se narodil Josef Suk?, informace, kdy se narodil Josef Suk?, wiki, datum úmrtí, Josef Suk, hudba, místo narození, národnost, Josef Suk

Pojem Josef Suk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Josef Suk

Zkusit najít výraz Josef Suk na Google obrázcích

Vyhledat pojem Josef Suk ve Wikislovníku

Najít heslo Josef Suk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Josef Suk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Josef Suk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Suk například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Suk

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Josef Suk? Kdy se narodil Josef Suk? Kde se narodil Josef Suk? Kdy zemřel Josef Suk? Josef Suk je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluchátka růže, josef Suk, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Josef Suk řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Suk i v jiné kategorii než je hudba.