Kdo je to?
Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Josef Suk?

Kdo to byl Josef Suk? Stručný životopis

Josef Suk byl skladatel, učitel a houslista. Svým dílem se řadí k pozdnímu romantizmu a české hudební moderně. Byl žákem Antonína Dvořáka a také jeho zetěm. Patří k nejvýraznějším představitelům Dvořákovy školy. Josef Suk pařil k zakladatelům Českého kvarteta, se kterým koncertoval po celém světě.
Působil také jako pedagog a rektor pražské konzervatoře a vychoval řadu vynikajících absolventů, ke kterým patřili například Jaroslav Ježek nebo Bohuslav Martinů.Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Josef Suk

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1874
Místo narození: Křečovice
Datum úmrtí: 29. května 1935

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Suk sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Tygří ořech? Vzpomněli byste si co znamená slovo Aklimatizace? Znáte termín AČR? Víte co je Asimilace?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, hudba, heslo, popis, definice, slovo, Josef Suk, popis, co je to Josef Suk?, odborný výraz, formulace, termín, wiki, kdo je Josef Suk?, vysvětlení

Pojem Josef Suk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Josef Suk zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Josef Suk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Josef Suk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Josef Suk ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Josef Suk ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Suk například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Josef Suk?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Josef Suk? Kdo to byl Josef Suk? Kdy se narodil Josef Suk? Kde se narodil Josef Suk? Kdy zemřel Josef Suk? Josef Suk patří do sekce hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Josef Suk například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Suk i v jiné kategorii než je hudba.