Kdo je to?
Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Josef Suk?

Kdo byl Josef Suk? Životopis, informace, biografie, hudba

Josef Suk byl skladatel, učitel a houslista. Svým dílem se řadí k pozdnímu romantizmu a české hudební moderně. Byl žákem Antonína Dvořáka a také jeho zetěm. Patří k nejvýraznějším představitelům Dvořákovy školy. Josef Suk pařil k zakladatelům Českého kvarteta, se kterým koncertoval po celém světě.
Působil také jako pedagog a rektor pražské konzervatoře a vychoval řadu vynikajících absolventů, ke kterým patřili například Jaroslav Ježek nebo Bohuslav Martinů.Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Suk

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1874
Místo narození: Křečovice
Datum úmrtí: 29. května 1935

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Suk sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Tygří ořech? Znáte pojem Asimilace? Znáte termín Vlys? Vzpomenete si na definici slova Velikonoční jízda?

Klíčová slova: hudba, národnost, kdy se narodil Josef Suk?, datum narození, vysvětlení, wiki, hudba, lexikon, životopis, popis, datum úmrtí, osobnost, kde se narodil Josef Suk?, Josef Suk, Kdy zemřel Josef Suk, zajímavosti

Pojem Josef Suk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledejte bez špehování slovo Josef Suk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Josef Suk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Josef Suk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Josef Suk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Josef Suk na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Suk například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Suk

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Josef Suk? Kdy se narodil Josef Suk? Kde se narodil Josef Suk? Kdy zemřel Josef Suk? Josef Suk je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Josef Suk řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Suk i v jiné kategorii než je hudba.