Kdo je to?
Kdo je Ljuba Krbová? Životopis Ljuba Krbová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Ljuba Krbová?

Kdo je Ljuba Krbová? Životopis, informace, biografie, herectví

Ljuba Krbová je česká herečka.
Vystudovala Pražskou konzervatoř. Jako herečka na volné noze vystupovala na řadě českých divadelních scén - např. v Divadle Bez zábradlí, ve Švandově divadle nebo ve Strašnickém divadle.
Co se týče účinkování ve filmu, objevuje se spíš ve vedlejších rolích. Diváci si ji zřejmě nejlépe vybaví v pohádce Lotrando a Zubejda (1996). Jednu z hlavních rolí hrála v thrilleru Holčičky na život a na smrt (1995). V pozdějších letech si pak zahrála třeba v dramatu Jasnovidec (2005).
Mnohem známější je její účast na seriálové tvorbě. Už jako studentka hrála ve Zkouškách z dospělosti (1980). V 80. letech to byly Slavné historky zbojnické a také Rodáci. V další dekádě pak ztvárnila role v seriálu Bylo nás pět, v Životě na zámku a také ve válečné dramatické sérii Tři králové. Po roce 2000 pak nastoupila do nekonečné Ulice, kde působí jako stálice už mnoho let, hrála také v Náměstíčku (2004), Světu pod hlavou (2017) a detektivním Labyrintu (2018).
Ljubu Krbovou též můžeme slyšet v dabingu. Zajímavostí je, že kromě uměleckých profesí se věnuje i bojovému sportu wu-šu, v němž reprezentovala Českou republiku na mistrovství světa.
Jejím manželem je spisovatel a novinář Ondřej Neff.Kdo je Ljuba Krbová? Životopis Ljuba Krbová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Ljuba Krbová

Národnost: česká
Datum narození: 5. července 1958
Místo narození: Hradec Králové

Popis osobnosti Ljuba Krbová můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Home Office? Vzpomněli byste si co znamená slovo Valium? Pamatujete si definici pojmu Střídavý proud? Víte co je Kolokvium?

Klíčová slova: datum narození, životopis, život, wikipedie, Ljuba Krbová, vysvětlení, osobnost, Ljuba Krbová, národnost, popis, lexikon, herectví, herectví, kde se narodila Ljuba Krbová?, biografie, wiki

Pojem Ljuba Krbová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Ljuba Krbová

Najít slovo Ljuba Krbová na Google.cz

Najít pojem Ljuba Krbová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Ljuba Krbová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Ljuba Krbová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ljuba Krbová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ljuba Krbová například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ljuba Krbová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Ljuba Krbová? Kdy se narodila Ljuba Krbová? Kde se narodila Ljuba Krbová? Ljuba Krbová patří do kategorie Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ljuba Krbová řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ljuba Krbová i v jiné kategorii než je herectví.