Kdo je to?
Kdo je to, byl Velekněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velekněz? Lidé, náboženství

Kdo je to Velekněz?

Jaký je význam slova Velekněz? Co to znamená?

Velekněz je hebrejské označení pro nejvyššího kněze. Toto pojmenování se používalo především v nejstarší době judaizmu. Veleknězem mohl být pouze ten, kdo náležel ke kněžské kastě.
Titul byl doživotní, následovníci byli vybírání podle pravidel nástupnictví – tedy syn na místo otce. V dalších obdobích byli velekněží voleni, funkce se stala politickou. Velekněz byl jediným, kdo směl vyslovovat Boží jméno.Kdo je to, byl Velekněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velekněz? Lidé, náboženství

Tento text (Velekněz) můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Buňka? Vzpomenete si na definici slova Disimulace? Vzpomenete si na definici slova Pluralita? Vzpomněli byste si na význam slova Bixenon?

Klíčová slova: co znamená, etymologie, význam pojmu, heslo, odborný výraz, původ slova, popis, kdo je Velekněz?, kdo to je, popis, co je to Velekněz?, slovo, synonymum, význam, přesný význam, vysvětlení

Pojem Velekněz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Velekněz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Velekněz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Velekněz ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Velekněz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Velekněz například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Velekněz

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Velekněz? Kdo to byl Velekněz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Velekněz? Definice pojmu Velekněz je v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.