Kdo je to?
Kdo je to, byl Velekněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velekněz? Lidé, náboženství

Kdo je to Velekněz?

Jaký je význam slova Velekněz? Co to znamená?

Velekněz je hebrejské označení pro nejvyššího kněze. Toto pojmenování se používalo především v nejstarší době judaizmu. Veleknězem mohl být pouze ten, kdo náležel ke kněžské kastě.
Titul byl doživotní, následovníci byli vybírání podle pravidel nástupnictví – tedy syn na místo otce. V dalších obdobích byli velekněží voleni, funkce se stala politickou. Velekněz byl jediným, kdo směl vyslovovat Boží jméno.Kdo je to, byl Velekněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velekněz? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Velekněz? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Mikroplyš? Víte, co je to Suspenzor? Vzpomenete si na definici slova Pýřavka? Rozumíte pojmu Stříbrný gól?

Klíčová slova: etymologie, význam pojmu, definice, heslo, kdo to je, popis, informace, formulace, přesný výraz, slovo, termín, synonymum, co je to Velekněz?, význam, vysvětlení, popis

Pojem Velekněz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Velekněz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velekněz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Velekněz na Google.cz

Zkusit najít slovo Velekněz ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Velekněz například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Velekněz

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Velekněz? Kdo to byl Velekněz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Velekněz? Definice pojmu Velekněz patří do sekce náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete se pokusit také najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Velekněz i v jiné kategorii než je sekce náboženství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.