Kdo je to?
Kdo je to, byl Fúrie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fúrie? Lidé, hanlivé

Kdo je to Fúrie?

Jaký je význam slova Fúrie? Co to znamená?

Fúrie je nadávka z oblasti hovorového jazyka. Označuje se tak člověk zuřící až zběsilý, řádící zcela bez rozmyslu a naprosto se neovládající. Většinou se takto nazývají ženy.
Pojmenování pochází z římského bájesloví, kdy fúriemi byly bohyně kleteb a pomsty. V řečtině se tyto postavy jmenovaly Erinye. Pocházely z krve Urana, zrodily se z ní po vraždě Urana synem Chronosem.


Kdo je to, byl Fúrie? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Fúrie? Lidé, hanlivé

Definici slova Fúrie můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Happy slapping? Znáte termín Globalizace? Vzpomenete si na definici slova Infinitiv? Víte, co je to Úzkost?

Klíčová slova: termín, heslo, kdo je Fúrie?, význam, význam pojmu, původ slova, formulace, význam slova, přesný význam, popis, přesný výraz, slovo, wiki, synonymum, popis, hanlivé

Pojem Fúrie je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Fúrie na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Fúrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Fúrie ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fúrie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fúrie například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Fúrie, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Fúrie? Kdo to byl Fúrie? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fúrie? Definice pojmu Fúrie se nachází v sekci hanlivé. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hanlivé.