Kdo je to?
Kdo je to Nožíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nožíř? Lidé, profese

Nožíř

Co znamená a jaký je význam slova Nožíř?

Nožíř je osoba, která vyrábí či opravuje nože a další nástroje.
Nožířství je profese, která v sobě kombinuje tradiční řemeslo, moderní postupy a také uměleckou stránku.
První výroba nožů se datuje do dob, kdy se lidé naučili zpracovávat kovy. Postupně se vyvíjela, nože vyráběli často kováři. Nůž primárně slouží ke krájení a řezání, dále může mít bojovou funkci nebo být využit při lovu či k dalším činnostem, (v moderních dějinách jsou pak nože často součástí výrobních a dalších strojů). Jde o jeden ze základních nástrojů užívaných lidmi.
V některých civilizacích mohl mít nůž nebo meč výraznou symboliku - například šlo o znak vůdce, první nůž mohl být obřadně předán dospívajícímu chlapci atd.
V moderní době jsou nože často vyráběny průmyslově, stále však existuje klasické nožířské řemeslo. Dnes nožíři vyrábějí hlavně nože na zakázku, které buď splňují konkrétní požadavky, nebo mají uměleckou hodnotu. Mohou vyrábět vhodné nože například pro ozbrojené složky. Dále mohou vyrábět i jiné nástroje z kovu či zdobené předměty.
Součástí jejich profese je nejen práce s kovem, ale také výroba rukojeti a zdobení, a často i samotný počáteční návrh nože. Takto vyrobený nůž musí splňovat takové požadavky, aby plnil svou funkci - například velikost a délku, materiál, tvrdost a pevnost oceli, materiál rukojeti, požadavky na zdobení apod.
Nožířství obvykle vykonávají spíše muži, může se však objevit i nožířka.Kdo je to Nožíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Nožíř? Lidé, profese

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Bedekr? Rozumíte pojmu Kýč? Znáte definici termínu Pokrytectví? Znáte pojem Cesmína?

Klíčová slova: pojem, termín, význam slova, formulace, Nožíř, přesný význam, synonymum, definice, přesný výraz, profese, přesný výraz, co znamená, wiki, význam, lexikon, slovo

Pojem Nožíř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Nožíř lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nožíř ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Nožíř ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Nožíř na Youtube

Najít pojem Nožíř ve Wikislovníku

Najít výraz Nožíř ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nožíř například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Nožíř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní již víte Kdo je to Nožíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nožíř? Definice pojmu Nožíř je v kategorii Profese

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než profese.