Kdo je to?
Kdo je Danny Elfman? Životopis Danny Elfman, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Danny Elfman

Kdo je Danny Elfman? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Daniel Robert Elfman, známý pod jménem Danny Elfman, je americký hudební skladatel, zpěvák a manžel slavné herečky Bridget Fonda. Elfman se narodil v Los Angeles v Kalifornii. Od malička miloval hudbu a v mládí se začal věnovat jejímu skládání. Během 70. let se živil se svým bratrem Richardem a jejich kapelou Oingo Boingo koncertováním po Evropě, nejvíce v Paříži. Ačkoliv neměl žádné hudební vzdělání, stal se i tak mistrem svého oboru.
Složil hudbu k více než devadesáti filmům. Debutoval hudbou k filmu Forbidden Zone (1980). Dále natočil hudbu ke známým filmům jako Půlnoční běh (1988), Ukradené Vánoce, Návrat Sommersbyho (1993), Dolores Claiborneová (1995), Mission: Impossible (1996), Muži v černém, Flubber, Dobrý Will Hunting (1997), Spider Man, Muži v černém 2 (2002), Hulk (2003), Spider Man 2 (2004), Království (2007), Milk (2008), Tři dny ke svobodě (2010), Ocelová pěst (2011), Muži v černém 3, Terapie láskou (2012), Avengers: Age of Ultron (2015) a další.
Nejvíce spolupracoval s režisérem Timem Burtonem, se kterým se podílel na filmech Beetlejuice (1988), Batman (1989), Střihoruký Edward (1990), Batman se vrací (1992), Ed Wood (1994), Mars útočí! (1996), Planeta opice (2001), Velká ryba (2003), Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Karlík a továrna na čokoládu (2005), Alenka v říši divů (2010) nebo Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012).
Elfman složil mimo jiné znělku ke kultovnímu kreslenému seriálu Simpsnovi (1989) nebo k seriálům Příběhy ze záhrobí (1989) a Zoufalé manželky (2004).Kdo je Danny Elfman? Životopis Danny Elfman, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Danny Elfman

Národnost: americká
Datum narození: 29. 5. 1953
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Danny Elfman sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Skoba? Pamatujete si definici pojmu Marokánka? Vzpomněli byste si na význam slova Chlamydie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Interview?

Klíčová slova: místo narození, život, Danny Elfman, lexikon, osobnosti, kdo je Danny Elfman?, popis, národnost, vysvětlení, zajímavosti, hudba, hudba, informace, wiki, životopis, Danny Elfman

Pojem Danny Elfman je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Danny Elfman ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Danny Elfman ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Danny Elfman ve Wikislovníku

Vyhledat termín Danny Elfman na Google obrázcích

Hledat pojem Danny Elfman ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Danny Elfman například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Danny Elfman?

Právě nyní již víte Kdo je to Danny Elfman? Kdy se narodil Danny Elfman? Kde se narodil Danny Elfman? Danny Elfman je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluneční housle, danny Elfman, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Danny Elfman řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danny Elfman i v jiné kategorii než je hudba.