Kdo je to?
Kdo je Danny Elfman? Životopis Danny Elfman, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Danny Elfman?

Kdo je Danny Elfman? Životopis, informace, biografie, hudba

Daniel Robert Elfman, známý pod jménem Danny Elfman, je americký hudební skladatel, zpěvák a manžel slavné herečky Bridget Fonda. Elfman se narodil v Los Angeles v Kalifornii. Od malička miloval hudbu a v mládí se začal věnovat jejímu skládání. Během 70. let se živil se svým bratrem Richardem a jejich kapelou Oingo Boingo koncertováním po Evropě, nejvíce v Paříži. Ačkoliv neměl žádné hudební vzdělání, stal se i tak mistrem svého oboru.
Složil hudbu k více než devadesáti filmům. Debutoval hudbou k filmu Forbidden Zone (1980). Dále natočil hudbu ke známým filmům jako Půlnoční běh (1988), Ukradené Vánoce, Návrat Sommersbyho (1993), Dolores Claiborneová (1995), Mission: Impossible (1996), Muži v černém, Flubber, Dobrý Will Hunting (1997), Spider Man, Muži v černém 2 (2002), Hulk (2003), Spider Man 2 (2004), Království (2007), Milk (2008), Tři dny ke svobodě (2010), Ocelová pěst (2011), Muži v černém 3, Terapie láskou (2012), Avengers: Age of Ultron (2015) a další.
Nejvíce spolupracoval s režisérem Timem Burtonem, se kterým se podílel na filmech Beetlejuice (1988), Batman (1989), Střihoruký Edward (1990), Batman se vrací (1992), Ed Wood (1994), Mars útočí! (1996), Planeta opice (2001), Velká ryba (2003), Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Karlík a továrna na čokoládu (2005), Alenka v říši divů (2010) nebo Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012).
Elfman složil mimo jiné znělku ke kultovnímu kreslenému seriálu Simpsnovi (1989) nebo k seriálům Příběhy ze záhrobí (1989) a Zoufalé manželky (2004).Kdo je Danny Elfman? Životopis Danny Elfman, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Danny Elfman

Národnost: americká
Datum narození: 29. 5. 1953
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Popis osobnosti Danny Elfman můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Kult svatých? Víte co je IrfanView? Vzpomněli byste si na význam slova Mořská cibule? Vzpomněli byste si co označuje výraz Paliativní péče?

Klíčová slova: Danny Elfman, lexikon, biografie, narození, wiki, osobnost, zajímavosti, datum narození, místo narození, kdy se narodil Danny Elfman?, vysvětlení, kde se narodil Danny Elfman?, životopis, hudba, wikipedie, život

Pojem Danny Elfman je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Danny Elfman ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Danny Elfman ve Wikipedii

Hledat pojem Danny Elfman ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Danny Elfman ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Danny Elfman ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Danny Elfman například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Danny Elfman? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Danny Elfman? Kdy se narodil Danny Elfman? Kde se narodil Danny Elfman? Danny Elfman je v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Danny Elfman dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danny Elfman i v jiné kategorii než je hudba.