Kdo je to?
Kdo byl Svatý Patrik? Životopis Svatý Patrik, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Svatý Patrik

Kdo byl Svatý Patrik? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Svatý Patrik, původním jménem Maewyn Succat, byl starověký křesťanský duchovní, misionář a kněz, který je známý jako hlavní patron Irska a je jedním z nejvýznamnějších světců v křesťanském světě. Narodil se v Římské Británii do křesťanské rodiny vysokého postavení. Jeho otec byl jáhnem a jeho dědeček knězem.
V šestnácti letech byl Patrik unesen irskými piráty a prodán do otroctví v Irsku. Po šesti letech strávených v otroctví, kde pracoval jako pastýř, se mu podařilo uprchnout a vrátit se domů. Tento zážitek měl hluboký dopad na jeho duchovní život a vedl ho k rozhodnutí stát se misionářem.
Po návratu do Británie se Patrik věnoval studiu křesťanství a byl nakonec vysvěcen na kněze. Poté se vrátil do Irska s cílem šířit křesťanství mezi místní obyvatelstvo. Během svého působení v Irsku založil Patrik mnoho škol a klášterů a hrál klíčovou roli v přeměně Irska na křesťanskou zemi.
Jeho nejznámější dílo je latinsky psaný text Confessio (Vyznání). Jedná se o autobiografické dílo, ve kterém popisuje svůj život a duchovní cestu. Toto dílo poskytuje klíčový pohled na rané křesťanství a na život svatého Patrika.
O osobním životě svatého Patrika je známo jen málo. Neexistují žádné záznamy o tom, že by byl ženatý nebo měl děti. Jeho život byl zasvěcen šíření křesťanství a službě irskému lidu.
Svatý Patrik zemřel kolem roku 461, pravděpodobně v Irsku. Jeho odkaz žije dodnes. Jeho svátek, Den svatého Patrika, se každoročně slaví 17. března a je to významná kulturní a náboženská událost pro Irsko a irské diaspory po celém světě.
Jako symbol používal Svatý Patrik trojlístek, který mu pomáhal vysvětlit princip Nejsvětější trojice. Je také patronem všech kovářů, havířů, bednářů nebo kadeřníků. Podle pověsti vyhnal z Irska hady.Kdo byl Svatý Patrik? Životopis Svatý Patrik, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Hlavní informace o osobě Svatý Patrik

Národnost: britská
Datum narození: konec 4. století
Místo narození: Velká Británie
Datum úmrtí: 5. století

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Svatý Patrik sdílet s ostatnímina veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Dextróza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kuplířství? Vzpomněli byste si na význam slova Spondylóza? Víte co je Koncepce?

Klíčová slova: místo narození, popis, biografie, Kdy zemřel Svatý Patrik, národnost, národnost, křesťanství, datum úmrtí, kdo je Svatý Patrik?, křesťanství, kdo to je, Svatý Patrik, zajímavosti, Svatý Patrik, nežijící, wiki

Pojem Svatý Patrik je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Svatý Patrik hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Svatý Patrik na Google obrázcích

Najít termín Svatý Patrik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Svatý Patrik na Youtube

Vyhledat termín Svatý Patrik ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svatý Patrik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Svatý Patrik například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Svatý Patrik? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Svatý Patrik? Kdy se narodil Svatý Patrik? Kde se narodil Svatý Patrik? Kdy zemřel Svatý Patrik? Svatý Patrik se nachází v kategorii Křesťanství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Svatý Patrik třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Svatý Patrik i v jiné kategorii než je křesťanství.