Kdo je to?
Kdo byl Antonín Josef Zíma? Životopis Antonín Josef Zíma, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Antonín Josef Zíma

Kdo byl Antonín Josef Zíma? Životopis, informace, biografie, literatura

Antonín Josef Zíma byl český knihtiskař a spisovatel, jeden z významných představitelů českého národního obrození.
Antonín Josef Zíma se vyučil tiskařem a v oboru se mu dařilo, neboť jednu tiskárnu v Praze koupil a provozoval ji. Toto řemeslo ho ve druhé polovině 18. století přirozeně přivedlo do obrozeneckých kruhů českých umělců, spisovatelů a vlastenců a Zíma se stal jedním z nich.
Kromě toho, že provozoval tiskárnu, se sám věnoval také psaní poezie a divadelních her a spolupracoval s tzv. Vlasteneckým divadlem, které uvádělo české hry. A. J. Zíma je autorem dramatu na motivy českých bájí Oldřich a Božena, které se řadí k prvním česky psaným divadelním hrám.
Zímovo jméno nepatří mezi českými buditeli k těm nejznámějším, nicméně spolupracoval v úzkém kruhu nejvýznamnějších obrozenců, například s Josefem Dobrovským či s Václavem Matějem Krameriem.Kdo byl Antonín Josef Zíma? Životopis Antonín Josef Zíma, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Antonín Josef Zíma

Národnost: česká
Datum narození: 2. května 1763
Místo narození: Tábor
Datum úmrtí: 4. července 1832

Zaujala vás biografie osobnosti Antonín Josef Zíma? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Veletucet? Znáte definici termínu Absint? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slámové víno? Pamatujete si definici pojmu Hierarchie?

Klíčová slova: lexikon, wiki, osobnost, Antonín Josef Zíma, národnost, kdy se narodil Antonín Josef Zíma?, datum úmrtí, kdo je Antonín Josef Zíma?, místo narození, kdo to je, nežijící, osobnosti, narození, kde se narodil Antonín Josef Zíma?, životopis, Antonín Josef Zíma

Pojem Antonín Josef Zíma je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Antonín Josef Zíma ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Antonín Josef Zíma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Antonín Josef Zíma na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Antonín Josef Zíma ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Antonín Josef Zíma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Josef Zíma například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Antonín Josef Zíma? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Antonín Josef Zíma? Kdy se narodil Antonín Josef Zíma? Kde se narodil Antonín Josef Zíma? Kdy zemřel Antonín Josef Zíma? Antonín Josef Zíma se nachází v sekci Literatura

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Antonín Josef Zíma dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Josef Zíma i v jiné kategorii než je literatura.