Kdo je to?
Kdo je to Hotentot? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hotentot? Lidé, hanlivé

Kdo je to Hotentot?

Jaký je význam slova Hotentot? Co to znamená?

Hotentot je označení pro původního obyvatele jihozápadní části Afriky. Jedná se však o urážlivé pojmenování, kterým dotyčné příslušníky afrických kmenů označovali Evropané v době, kdy bylo toto území pod koloniální nadvládou. Správný výraz pro toto původní obyvatelstvo je Khoikhoiové.
V češtině se slovo Hotentot používá v přirovnání "mluvíš jako Hotentot." Zaprvé se i zde projevuje urážlivý a rasistický podtext. Zadruhé odkazuje ke skutečnosti, že kolonialisté měli potíže se s africkým obyvatelstvem domluvit a považovali jejich jazyk za nesrozumitelný.


Kdo je to Hotentot? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hotentot? Lidé, hanlivé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hotentot s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Řádný život? Vzpomněli byste si co označuje výraz Karneval? Pamatujete si definici pojmu Gynekomastie? Znáte termín Soucit?

Klíčová slova: etymologie, hanlivé, termín, Hotentot, význam, vysvětlení, přesný výraz, wiki, wikipedie, formulace, informace, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, co znamená, popis

Pojem Hotentot je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Hotentot na Google.cz

Vyhledat termín Hotentot v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Hotentot ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Hotentot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Hotentot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hotentot například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Hotentot, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Hotentot? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hotentot? Definice pojmu Hotentot se nachází v kategorii Hanlivé

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít informace výraz, slovo, definici, termín řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Hotentot i v jiné sekci než je kategorie hanlivé.