Kdo je to?
Kdo je to Antivaxer? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antivaxer? Lidé, politika

Antivaxer

Co znamená a jaký je význam slova Antivaxer?

Antivaxer je člověk, který odmítá očkování. Očkování (též vakcinace) je medicínský proces, který má zabránit propuknutí, případně šíření některých závažných onemocnění. Při očkování se tělo v bezpečné míře setká s touto nemocí a je schopné si proti ní vytvořit protilátky.
Před pandemií Covidu-19 se termín nejčastěji zmiňoval v souvislosti s rodiči, kteří odmítali, aby jejich děti podstupovaly povinná očkování. V tomto případě se kromě zdravotních rizik objevovaly i problémy s tím, že neočkované děti nemůžou být přijímány do školek a dalších zařízení. V období koronavirové pandemie se jako antivaxeři označovali lidé, kteří odmítali podstoupit vakcinaci proti Covidu-19.
Pro odmítání očkování může existovat řada důvodů. Nejčastěji jde o strach z vedlejších účinků očkování nebo dlouhodobých následků. (Nejčastěji se zmiňuje obava z propuknutí autismu, nicméně souvislost mezi očkováním a autismem nebyla nikdy prokázána). Dále může jít o snahu žít "přírodním" způsobem života, kdy si má tělo podle antivaxerů vytvořit vlastní protilátky a nepřijímat prostřednictvím očkování cizí látky. Méně často je důvodem touha nepodvolit se povinnému očkování a boj proti většinové společnosti.Kdo je to Antivaxer? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antivaxer? Lidé, politika

Sdílejte tuto stránku se slovem Antivaxer se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Erudice? Pamatujete si definici pojmu Basejump? Rozumíte pojmu No frost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mai Tai?

Klíčová slova: wiki, termín, slovo, Antivaxer, heslo, přesný výraz, odborný výraz, informace, pojem, politika, definice, etymologie, původ slova, přesný výraz, formulace, politika

Pojem Antivaxer je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Antivaxer

Zkusit najít heslo Antivaxer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Antivaxer ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Antivaxer ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Antivaxer na Google obrázcích

Vyhledat heslo Antivaxer ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Antivaxer například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Antivaxer, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Antivaxer? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antivaxer? Definice pojmu Antivaxer je v kategorii Politika

Text vytvořen pro server Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Vyzkoušejte nalézt informace výraz,heslo, text, pojem řekněme na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Antivaxer i v jiných kategoriích (než politika).