Kdo je to?
Kdo byl William James? Životopis William James, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl William James?

Kdo byl William James? Životopis, informace, biografie, filozofie

William James byl americký spisovatel, psycholog, spoluzakladatel empirické psychologie a pragmatický filosof. James se narodil v New Yorku do bohaté rodiny. Díky tomu získal výborné vzdělání, mohl cestovat do Evropy a rovněž se naučil několik světových jazyků. Po střední škole v roce 1864 začal studovat na Harvardově univerzitě medicínu. Následně se v letech 1867-68 léčil v Německu s depresí. Po návratu do USA v roce 1869 promoval na Harvardově univerzitě a získal místo asistenta lékařství na této univerzitě. V roce 1876 se zaměřil na psychologii, které se věnoval až do konce svého života. Roku 1885 se z něj stal profesor na Harvardově univerzitě a v roce 1897 se stal i profesorem filosofie. Na Harvardu působil do konce života.
James také zkoumal náboženství z psychologického hlediska a dospěl k závěru, že v historii a ve světě bylo náboženství pro lidi užitečné, a díky tomu má člověk vůli věřit. Je znám jeho citáty jako Naše vlastní nedostatky nám překvapivě pomáhají nebo Umění být moudrým spočívá v umění vědět, čemu nevěnovat pozornost.
Sepsal množství spisů, mezi ty známější patří The Principles of Psychology (1890), Psychology (1892), The Will to Believe (1897), Human Immortality: Two Supposed Objections to the Doctrine (1897), Pragmatism: A New Name for Some Old Ways of Thinking (1907), A pluralistic Universe (1909) nebo Essays in Radical Empiricism (1912).
William James zemřel v roce 1910 ve věku 68 let.Kdo byl William James? Životopis William James, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě William James

Národnost: americká
Datum narození: 11. 1. 1842
Místo narození: New York, Spojené státy americké
Datum úmrtí: 26. 8. 1910

Zaujala vás biografie osobnosti William James? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Brucelóza? Znáte definici termínu Romaneto? Znáte pojem Veto? Pamatujete si definici pojmu Člověkoden?

Klíčová slova: William James, datum narození, kdo to je, kdo je William James?, filozofie, nežijící, osobnosti, wikipedie, Kdy zemřel William James, zajímavosti, narození, kdy se narodil William James?, kde se narodil William James?, filozofie, národnost, datum úmrtí

Pojem William James je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín William James ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín William James na Google.cz

Zkusit najít William James v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín William James na Google obrázcích

Vyhledat heslo William James ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo William James například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to William James?

Právě jste zjistili Kdo byl William James? Kdy se narodil William James? Kde se narodil William James? Kdy zemřel William James? William James je v sekci Filozofie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka William James například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William James i v jiné kategorii než je filozofie.