Kdo je to?
Kdo byl William James? Životopis William James, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

William James

Kdo byl William James? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

William James byl americký spisovatel, psycholog, spoluzakladatel empirické psychologie a pragmatický filosof. James se narodil v New Yorku do bohaté rodiny. Díky tomu získal výborné vzdělání, mohl cestovat do Evropy a rovněž se naučil několik světových jazyků. Po střední škole v roce 1864 začal studovat na Harvardově univerzitě medicínu. Následně se v letech 1867-68 léčil v Německu s depresí. Po návratu do USA v roce 1869 promoval na Harvardově univerzitě a získal místo asistenta lékařství na této univerzitě. V roce 1876 se zaměřil na psychologii, které se věnoval až do konce svého života. Roku 1885 se z něj stal profesor na Harvardově univerzitě a v roce 1897 se stal i profesorem filosofie. Na Harvardu působil do konce života.
James také zkoumal náboženství z psychologického hlediska a dospěl k závěru, že v historii a ve světě bylo náboženství pro lidi užitečné, a díky tomu má člověk vůli věřit. Je znám jeho citáty jako Naše vlastní nedostatky nám překvapivě pomáhají nebo Umění být moudrým spočívá v umění vědět, čemu nevěnovat pozornost.
Sepsal množství spisů, mezi ty známější patří The Principles of Psychology (1890), Psychology (1892), The Will to Believe (1897), Human Immortality: Two Supposed Objections to the Doctrine (1897), Pragmatism: A New Name for Some Old Ways of Thinking (1907), A pluralistic Universe (1909) nebo Essays in Radical Empiricism (1912).
William James zemřel v roce 1910 ve věku 68 let.Kdo byl William James? Životopis William James, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě William James

Národnost: americká
Datum narození: 11. 1. 1842
Místo narození: New York, Spojené státy americké
Datum úmrtí: 26. 8. 1910

Líbí se stručný životopis s osobou William James? Pak se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Semolina? Znáte pojem Promile? Znáte pojem Skanzen? Vzpomenete si na definici slova Hustota?

Klíčová slova: zajímavosti, William James, nežijící, osobnosti, lexikon, kde se narodil William James?, kdy se narodil William James?, život, William James, národnost, filozofie, wiki, místo narození, osobnost, Kdy zemřel William James, popis

Pojem William James je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu William James hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo William James v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo William James ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem William James ve Wikimedia Commons

Hledat termín William James na Google.cz

Zkusit najít William James ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo William James například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je William James? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl William James? Kdy se narodil William James? Kde se narodil William James? Kdy zemřel William James? William James je v sekci Filozofie

Kategorie filozofie, jantarové oko, william James, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka William James dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William James i v jiné kategorii než je filozofie.