Kdo je to?
Kdo je to Bavič? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bavič? Lidé, umělci

Bavič

Co znamená a jaký je význam slova Bavič?

Bavič je člověk, který jakýmkoliv způsobem poskytuje druhým zábavu. Může to být jeho zaměstnání nebo koníček. V dnešní době mohou baviči bavit mluveným slovem, hudbou, zpěvem, tancem apod. Baviči mohou vystupovat buď samostatně (one man/woman show), nebo i ve skupinách (Partička, Tele tele, Možná přijde i kouzelník).
Původně pojmenování bavič vzniklo zřejmě v mluvě mládeže pravděpodobně v trampském prostředí a označovalo někoho, kdo baví ostatní. Postupem času se stalo náhradou za již zastarávající výrazy (žertéř, veselá kopa) a proniklo do českého spisovného jazyka. Dnes je běžně užíváno v mluveném i psaném projevu a nemá žádný expresivní příznak.
Mezi naše nejznámější baviče bezesporu patřili nebo patří: Jan Werich, Jiří Voskovec, Karel Šíp, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Miroslav Donutil, Vladimír Hron, Petr Čtvrtníček, Josef Carda, Zuzana Bubílková, Simona Babčáková, Halina Pawlovská, Jan Kraus, Jakub Kohák a mnoho dalších.Kdo je to Bavič? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bavič? Lidé, umělci

Sdílejte tuto stránku se slovem Bavič se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Fair trade? Vzpomněli byste si na význam slova Prvouka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Curling? Znáte definici termínu Velikonoční pondělí?

Klíčová slova: vysvětlení, definice, synonymum, přesný význam, popis, odborný výraz, Bavič, lexikon, informace, pojem, wiki, umělci, heslo, Bavič, původ slova, přesný výraz

Pojem Bavič je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Bavič zkuste tyto odkazy

Hledat termín Bavič ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Bavič na Google.cz

Hledat pojem Bavič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Bavič ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bavič ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bavič například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Bavič, definice, vysvětlení pojmu

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Bavič? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bavič? Definice pojmu Bavič je v kategorii Umělci

Kategorie umělci, galerie umění, bavič, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace výraz,heslo, text, pojem např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než umělci.