Kdo je to?
Kdo byl Peter Falk? Životopis Peter Falk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Peter Falk

Kdo byl Peter Falk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Peter Falk byl americký herec. Proslul především rolí poručíka Columba v detektivním seriálu Columbo.
V dětství přišel kvůli tumoru o oko - to bylo nahrazeno skleněným, což mělo za následek jeho poněkud nepřirozený, jaksi zadumaný pohled, kterým jako herec proslul.
V herecké kariéře se mu dařilo ještě před natáčením Columba. V roce 1960 si zahrál ve snímku Vražda, s.r.o. a za tuto roli byl nominován na Oscara. O rok později si zahrál v komedii Plná kapsa zázraků, zde si vysloužil oscarovou nominaci za herecký výkon ve vedlejší roli.
Období jeho největší slávy však přišlo na počátku 70. let - Peter Falk se přerodil do poručíka Columba a v této roli vyšetřoval desítky případů v průběhu několika seriálových sezón i celovečerních filmů. Seriál proslul tím, že hned na začátku prozrazuje divákům, kdo je vrah, a pak jen sleduje detektiva, jak se dopátrává pravdy. Columbo sám byl charakteristický pomačkaným světlým kabátem, doutníkem a starým autem. Jeho vyšetřovací metody spočívaly v dobrém úsudku a pomalém omotávání sítě kolem podezřelého - typické jsou časté návraty a zdánlivě banální otázky, kterými poručík přivádí podezřelé k šílenství. Falk získal za tuto roli několikrát cenu Emmy a také Zlatý glóbus.
Přestože s rolí Columba už zůstane Peter Falk navždy spjat, objevoval se i v jiných projektech. Zmiňme například snímek Manželé (1970) či Griffin a Phoenixová (1976). Dále dobrodružný snímek Blízcí příbuzní (1979), fantasy drama Nebe nad Berlínem (1987) či částečně navazující Tak daleko, tak blízko! (1993).Kdo byl Peter Falk? Životopis Peter Falk, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Peter Falk

Národnost: americká
Datum narození: 16. září 1927
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 23. června 2011

Zaujala vás biografie osobnosti Peter Falk? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zlaté prasátko? Znáte termín ČSSZ? Znáte pojem Memento mori? Víte, co je to Trombóza?

Klíčová slova: informace, biografie, kdo je Peter Falk?, život, osobnosti, herectví, národnost, národnost, Kdy zemřel Peter Falk, Peter Falk, místo narození, wiki, osobnost, narození, kdy se narodil Peter Falk?, datum narození

Pojem Peter Falk je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Peter Falk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Peter Falk ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Peter Falk ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Peter Falk na Youtube

Zkusit najít pojem Peter Falk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Falk například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Peter Falk? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byl Peter Falk? Kdy se narodil Peter Falk? Kde se narodil Peter Falk? Kdy zemřel Peter Falk? Peter Falk se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, dlouhovlasá zrzka, peter Falk, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Peter Falk dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Falk i v jiné kategorii než je herectví.