Kdo je to?
Kdo je to Jelimánek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jelimánek? Lidé, hanlivé

Jelimánek

Co znamená a jaký je význam slova Jelimánek?

Jelimánek je expresivní označení pro člověka, který je líný, naivní, nezkušený. Jelimánek je považovaný za omezeného, hloupého, nedovtipného člověka. Slovo jelimánek se také používá ve spojitosti maminčin mazánek, který je opečovávaný a nemá o nic starost. Podobná synonyma pro slovo „jelimánek“ jsou omezenec, hejl. Původ slova můžeme dohledat v etymologickém slovníku jazyka českého od pana Holuba a Lyera, že slovo jelimánek vzniklo přesmykem z „je-milánek“.


Kdo je to Jelimánek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Jelimánek? Lidé, hanlivé

Sdílejte tuto stránku se slovem Jelimánek s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Příkazový řádek? Pamatujete si definici pojmu Vzduch? Rozumíte pojmu Eucerin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Argument?

Klíčová slova: vysvětlení, původ slova, wikipedie, etymologie, slovo, synonymum, informace, význam slova, heslo, přesný výraz, Jelimánek, wiki, Jelimánek, hanlivé, odborný výraz, termín

Pojem Jelimánek je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Jelimánek v dalších zdrojích

Hledat frázi Jelimánek ve Wikipedii

Vyhledat slovo Jelimánek na Google.cz

Vyhledat termín Jelimánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jelimánek ve Wikislovníku

Najít pojem Jelimánek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jelimánek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Jelimánek, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Jelimánek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jelimánek? Definice pojmu Jelimánek je v kategorii Hanlivé

Text vytvořen pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste též najít informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Jelimánek i v jiné kategorii než je sekce hanlivé.