Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Chalupník? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Prednison? Rozumíte pojmu Objem? Vzpomenete si na definici slova Stavební spoření? Znáte pojem Čakra?

Klíčová slova: co znamená, pojem, etymologie, slovo, Chalupník, termín, informace, přesný výraz, synonymum, původ slova, wiki, heslo, význam, význam pojmu, historie, popis

Pojem Chalupník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Chalupník zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalupník ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Chalupník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Chalupník na Youtube

Zkusit najít frázi Chalupník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalupník například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Chalupník, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v historie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.