Kdo je to?
Kdo je to Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Co znamená a jaký je význam slova Chalupník?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.



Kdo je to Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chalupník? Lidé, historie

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Neurologie? Víte co je Mapa? Vzpomenete si na definici slova Mandátní smlouva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Amygdala?

Klíčová slova: heslo, Chalupník, wikipedie, význam slova, popis, význam pojmu, přesný význam, vysvětlení, informace, synonymum, etymologie, termín, historie, pojem, odborný výraz, definice

Pojem Chalupník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Chalupník lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Chalupník ve Wikipedii

Vyhledat pojem Chalupník na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalupník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Chalupník ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Chalupník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalupník například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Chalupník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník se nachází v sekci Historie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte pojem, definici, text, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.