Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chalupník sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Prána? Znáte pojem Last minute? Vzpomenete si na definici slova Číselná řada? Vzpomenete si na definici slova Ibalgin?

Klíčová slova: vysvětlení, termín, popis, přesný výraz, definice, co je to Chalupník?, kdo je Chalupník?, původ slova, etymologie, lexikon, historie, co znamená, informace, Chalupník, význam, synonymum

Pojem Chalupník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Chalupník

Najít výraz Chalupník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Chalupník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Chalupník ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Chalupník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalupník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Chalupník, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník se nachází v sekci historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat výraz, text, termín, pojem řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Chalupník i v jiné kategorii než je sekce historie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.