Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Chalupník? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Prána? Znáte definici termínu Mantra? Vzpomenete si na definici slova Číselná řada? Pamatujete si definici pojmu Ikterus?

Klíčová slova: synonymum, definice, význam slova, formulace, co je to Chalupník?, wiki, kdo to je, etymologie, význam, slovo, původ slova, význam pojmu, popis, pojem, historie, co znamená

Pojem Chalupník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Chalupník v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Chalupník ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Chalupník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Chalupník ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Chalupník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalupník například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Chalupník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník je v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Chalupník hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.