Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chalupník s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Prednison? Pamatujete si definici pojmu Profylaxe? Vzpomenete si na definici slova Stavební spoření? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mgr?

Klíčová slova: pojem, definice, přesný význam, kdo je Chalupník?, význam, slovo, přesný výraz, popis, význam slova, heslo, synonymum, formulace, Chalupník, informace, co znamená, wiki

Pojem Chalupník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Chalupník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Chalupník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Chalupník ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chalupník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalupník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Chalupník

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník patří do sekce historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Chalupník i jinde než v sekci než v historie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.