Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chalupník sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Neurologie? Rozumíte pojmu Endoskopie? Vzpomenete si na definici slova Playmate? Znáte pojem Ateista?

Klíčová slova: historie, co je to Chalupník?, pojem, Chalupník, termín, etymologie, význam pojmu, informace, kdo to je, přesný význam, vysvětlení, synonymum, kdo je Chalupník?, definice, heslo, význam slova

Pojem Chalupník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Chalupník

Najít slovo Chalupník ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalupník ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Chalupník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Chalupník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalupník například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Chalupník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník se nachází v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Chalupník i v jiné sekci než v historie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.