Kdo je to?
Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Kdo je to Chalupník?

Jaký je význam slova Chalupník? Co to znamená?

Chalupník neboli čtvrtláník byl malý drobný zemědělec a v tradiční venkovské zemědělské hierarchii stál mezi sedlákem (majitel statku a více polností) a baráčníkem (vlastník domu se zahradou, ale bez polí). Chalupník měl svůj dům, chalupu, zahradu a menší plochu polí. Výměra se měnila v různých dobách a záleželo i na místě. Udávají se různé plochy – do 20 korců, do 30 korců nebo čtvrt lánu.
Pro potřebu stanovení daňové povinnosti se za základní daňovou jednotku považoval sedlák, který se počítal jako 4 chalupníci nebo 8 baráčníků. Označení se může lišit i místně, v oblasti Slezska byl za chalupníka považován každý majitel domu bez polností.Kdo je to, byl Chalupník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Chalupník? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Chalupník? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Prána? Vzpomněli byste si co znamená slovo Parlament? Vzpomenete si na definici slova Číselná řada? Víte co je Půvab?

Klíčová slova: význam, Chalupník, lexikon, co je to Chalupník?, význam slova, definice, popis, odborný výraz, informace, přesný výraz, vysvětlení, formulace, etymologie, synonymum, pojem, historie

Pojem Chalupník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Chalupník doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat frázi Chalupník ve Wikislovníku

Najít slovo Chalupník ve Wikipedii

Najít výraz Chalupník ve vyhledávači Qwant

Najít termín Chalupník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalupník například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Chalupník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Chalupník? Kdo to byl Chalupník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chalupník? Definice pojmu Chalupník se nachází v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Chalupník i v jiné sekci než je kategorie historie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.