Kdo je to?
Kdo je Bill Murray? Životopis Bill Murray, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bill Murray

Kdo je Bill Murray? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

William James Murray, známý jako Bill Murray, je americký filmový herec, komik a držitel cen Zlatý glóbus, BAFTA a Emmy. Murray se narodil ve městě Evanston ve státě Illinois do irské rodiny prodejce řeziva a pracovnice pošty. Vyrůstal však ve městě Wilmette. Měl dalších osm sourozenců, se kterými byl vychováván v katolické víře. V 17 letech zemřel jeho otec na cukrovku.
Docházel na školu Svatého Josefa a poté se učil v Chicagu na střední škole Loyola Academy. Na svá studia si vydělával na golfových hřištích jako nosič holí. V té době zpíval v rockové kapele s názvem Dutch Masters a hrával ve školním divadle. Po dokončení střední školy se dostal na Regis University v Denveru ve státě Colorado. Studium však nedokončil a vrátil se zpět domů. Ve 20 letech byl zatčen policií na chicagském letišti O’Hare. Policie u něj našla 4,5 kg marihuany (1970).
V roce 1974 se přestěhoval do New Yorku a začal působit jako hlasatel na rádiu The National Lampoon Radio. V následujícím roce se poprvé objevil v televizním pořadu Saturday Night Live jako uvaděč.
Murray debutoval ve filmu v roce 1979 v komedii Nemotorové. Následovaly další komediální role ve snímcích Loose Shoes, Caddyshack, Bizoni na tahu (1980), Lampasy (1981), Tootsie (1982). Největší úspěch v herecké kariéře získal díky hlavní roli v komedii Krotitelé duchů (1984). Roli si zopakoval i v pokračování Krotitelé duchů 2 (1989). Od té doby si zahrál v úspěšných filmech A co bob? (1991), Na hromnice o den více (1993), Ed Wood (1994), Větší než život (1996), Muž, který věděl příliš málo (1997), Charlieho andílci (2000), Ztraceno v překladu, Kafe a cigára (2003), Zombieland (2009), Miluj souseda svého (2014). V roce 2016 si zahrál ve třetím pokračování filmu Krotitelé duchů. Za výkon ve filmu Ztraceno v překladu obdržel cenu BAFTA a Zlatý glóbus. Doposud Murray ztvárnil role ve více než sedmdesáti filmech.
Jako dabingový herec propůjčil hlas rezavému kocourovi Garfieldovi ve snímku Garfield ve filmu (2004) a Garfield 2 (2006) a animovanému filmu Psí ostrov (2018).
V 80. letech minulého století studoval historii a filozofii na pařížské Sorbonně.
Během svého života byl dvakrát ženatý. Poprvé si vzal roku 1981 Margaret Kellyovou, se kterou měl dva syny (Homer a Luke). Manželství však skončilo rozvodem v roce 1996, protože Murray podváděl svou ženu s Jennifer Butlerovou. Tu si o rok později vzal. Následně se páru narodili čtyři synové (Caleb, Cooper, Lincoln a Jackson). I druhé manželství však skončilo rozvodem v roce 2008.Kdo je Bill Murray? Životopis Bill Murray, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Bill Murray

Národnost: americká
Datum narození: 21. 9. 1950
Místo narození: Evanston, Illinois, Spojené státy americké

Tento text (Bill Murray) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Stomie? Víte co je Suchý beton? Znáte termín Dilema? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sfinga?

Klíčová slova: popis, kdo je Bill Murray?, wiki, wikipedie, kde se narodil Bill Murray?, osobnost, vysvětlení, zajímavosti, životopis, Bill Murray, osobnosti, datum narození, život, Bill Murray, místo narození, národnost

Pojem Bill Murray je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Bill Murray na Google obrázcích

Hledat termín Bill Murray ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bill Murray ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Bill Murray ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bill Murray na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bill Murray například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Bill Murray?

Teď už víte Kdo je to Bill Murray? Kdy se narodil Bill Murray? Kde se narodil Bill Murray? Bill Murray patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka žena, bill Murray, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Bill Murray třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bill Murray i v jiné kategorii než je herectví.