Kdo je to?
Kdo byl Jan Janský? Životopis Jan Janský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Jan Janský?

Kdo byl Jan Janský? Životopis, informace, biografie, věda

Jan Janský byl český lékař, psychiatr a neurolog.
Vystudoval medicínu na Karlo-Ferdinandově univerzitě a po studiích se vydal na dráhu psychiatra. V oboru psychiatrie a neurologie působil po celý život, stal se i soudním znalcem. Profesorem psychiatrie byl jmenován ještě před začátkem první světové války, již z části strávil na frontě jako lékař.
Během jeho výzkumu psychických poruch se mu podařilo u svých pacientů odhalit existenci čtyř krevních skupin. Tomuto výzkumu se však nadále nevěnoval, protože nesouvisel s jeho zaměřením na obor psychiatrie. Ve stejné době jako Janský se výzkumu v oblasti krevních skupin věnovali i další vědci, před ním tento objev učinil Rakušan Landsteiner, který však objevil narozdíl od Janského pouze tři skupiny.
Byl švagrem známého československého politika Aloise Rašína.
V roce 1953 byl natočen film Tajemství krve zabývající se Janského příběhem.Kdo byl Jan Janský? Životopis Jan Janský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Jan Janský

Národnost: česká
Datum narození: 3. dubna 1873
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 8. září 1921

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Janský sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Samovar? Vzpomněli byste si co označuje výraz Funkční styl? Vzpomněli byste si na význam slova Spyware? Znáte termín Quiche?

Klíčová slova: Jan Janský, narození, biografie, zajímavosti, lexikon, životopis, Kdy zemřel Jan Janský, osobnost, informace, datum úmrtí, wikipedie, kdo je Jan Janský?, národnost, kdy se narodil Jan Janský?, datum narození, vysvětlení

Pojem Jan Janský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Janský zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Jan Janský ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Jan Janský na Youtube

Zkusit najít termín Jan Janský ve Wikislovníku

Hledat pojem Jan Janský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Janský například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Janský

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Jan Janský? Kdy se narodil Jan Janský? Kde se narodil Jan Janský? Kdy zemřel Jan Janský? Jan Janský se nachází v sekci Věda

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Janský řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Janský i v jiné kategorii než je věda.