Kdo je to?
Kdo byl Jan Janský? Životopis Jan Janský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Jan Janský?

Kdo byl Jan Janský? Životopis, informace, biografie, věda

Jan Janský byl český lékař, psychiatr a neurolog.
Vystudoval medicínu na Karlo-Ferdinandově univerzitě a po studiích se vydal na dráhu psychiatra. V oboru psychiatrie a neurologie působil po celý život, stal se i soudním znalcem. Profesorem psychiatrie byl jmenován ještě před začátkem první světové války, již z části strávil na frontě jako lékař.
Během jeho výzkumu psychických poruch se mu podařilo u svých pacientů odhalit existenci čtyř krevních skupin. Tomuto výzkumu se však nadále nevěnoval, protože nesouvisel s jeho zaměřením na obor psychiatrie. Ve stejné době jako Janský se výzkumu v oblasti krevních skupin věnovali i další vědci, před ním tento objev učinil Rakušan Landsteiner, který však objevil narozdíl od Janského pouze tři skupiny.
Byl švagrem známého československého politika Aloise Rašína.
V roce 1953 byl natočen film Tajemství krve zabývající se Janského příběhem.Kdo byl Jan Janský? Životopis Jan Janský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Jan Janský

Národnost: česká
Datum narození: 3. dubna 1873
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 8. září 1921

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Janský? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Samovar? Víte, co je to Pedig? Vzpomněli byste si na význam slova Zdrojový kód? Rozumíte pojmu Logistika?

Klíčová slova: Kdy zemřel Jan Janský, osobnosti, informace, nežijící, wikipedie, životopis, národnost, datum narození, věda, kdo je Jan Janský?, Jan Janský, kdy se narodil Jan Janský?, biografie, narození, zajímavosti, život

Pojem Jan Janský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Jan Janský hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Jan Janský ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Jan Janský na Google.cz

Hledat slovo Jan Janský na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Jan Janský na Youtube

Najít výraz Jan Janský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Janský například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Jan Janský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Jan Janský? Kdy se narodil Jan Janský? Kde se narodil Jan Janský? Kdy zemřel Jan Janský? Jan Janský je v kategorii Věda

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Janský kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Janský i v jiné kategorii než je věda.