Kdo je to?
Kdo je Pavel Dacjuk? Životopis Pavel Dacjuk, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Pavel Dacjuk

Kdo je Pavel Dacjuk? Životopis, informace, biografie, sport

Pavel Dacjuk nastoupil svoji hokejovou kariéru útočníka celkem v pozdějším věku, než je u profesionálů zvykem. Teprve v jeho dvaceti letech (1998) byl vybrán do týmu Detroit Red Wings. Snad proto, že chtěl dokázat, že si tuto poctu zaslouží, doslova se předvedl jako hokejová hvězda. V sezóně 2001-2002 byly jeho výkony vynikající. Hned ve své první sezóně NHL získal Stanley Cup. Vítězství zopakoval v roce 2008. Tehdy nasbíral celkově 97 bodů. Selke Tropy pro nejlepšího bránícího útočníka získal v letech 2008, 2009 a 2010. Tím ale ve sbírání hokejových ocenění neskončil. Hned v dalším roce (2011) na něho čekala Charlamonovova trofej, kterou obdržel coby nejlepší Rus v NHL. Ačkoliv měl stále platný kontrakt v NHL, v roce 2016 se ho rozhodl opustit. Stýskalo se mu po dospívající dceři, a tak se vrátil do Ruska. Tam přijal nabídku od SKA Petrohrad.
Dacjuk se zúčastnil šesti seniorských MS. Prakticky z každé z nich dovezl nějakou medaili. Jednou to byla zlatá, stříbrná a dvakrát bronzová. Za svůj absolutně největší úspěch považuje účast na ZOH 2018, kdy odtud dovezl zlato.
Dacjuk, celým jménem Pavel Valerjevič Dacjuk byl u příležitosti stého výročí v lednu 2017 jmenován jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie ligy. Pyšní se také titulem zatím předposledního člena Triple Gold Clubu.Kdo je Pavel Dacjuk? Životopis Pavel Dacjuk, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Pavel Dacjuk

Národnost: ruská
Datum narození: 20. července 1978
Místo narození: Jekatěrinburg, Rusko

Popis osobnosti Pavel Dacjuk můžete sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Živnost? Vzpomenete si na definici slova Biopsie? Znáte pojem Antropologie? Vzpomněli byste si na význam slova Komprese?

Klíčová slova: informace, místo narození, narození, Pavel Dacjuk, sport, kde se narodil Pavel Dacjuk?, lexikon, sport, kdo je Pavel Dacjuk?, wikipedie, životopis, popis, kdy se narodil Pavel Dacjuk?, osobnost, Pavel Dacjuk, zajímavosti

Pojem Pavel Dacjuk je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Pavel Dacjuk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Pavel Dacjuk ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Pavel Dacjuk na Google obrázcích

Hledat pojem Pavel Dacjuk v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Pavel Dacjuk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Dacjuk například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Dacjuk

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Pavel Dacjuk? Kdy se narodil Pavel Dacjuk? Kde se narodil Pavel Dacjuk? Pavel Dacjuk je v sekci Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Pavel Dacjuk dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Dacjuk i v jiné kategorii než je sport.