Kdo je to?
Kdo je Adam Ondra? Životopis Adam Ondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Adam Ondra?

Kdo je Adam Ondra? Životopis, informace, biografie, sport

Adam Ondra je český veleúspěšný lezec, olympionik, čtyřnásobný mistr světa a čtyřnásobný držitel ocenění Salewa Rock Award. Ondra se narodil v Brně, kde navštěvoval Gymnázium Matyáše Lercha. K lezení jej přivedli už v šesti letech oba rodiče, kteří byli také dobrými lezci. Když mu bylo teprve dvanáct let (2005), zařadil se mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. Celkem dvakrát získal zlatou medaili v Evropském poháru juniorů v letech 2007 a 2008. V roce 2008 také zvítězil v italském závodě Val di Mello. Soutěž vyhrál ještě čtyřikrát v letech 2009-11 a 2015.
Mezi dospělé se poprvé dostal v šestnácti letech (2009) v závodě v Číně, kde skončil na úžasném druhé místě a dokonce poprvé vyhrál Světový pohár v lezení na obtížnost. Světový pohár poté vyhrál ještě dvakrát v letech 2010 a 2015.
Zlatou medaili na Mistrovství České republiky získal Ondra v roce 2009, 2011 a 2017.
Ondra je dokonce čtyřnásobným mistrem světa z let 2014 (2x), 2016 a 2019. V soutěži Arco Rock Master se mu podařilo zvítězit celkem sedmkrát (2010, 2011, 2015, 2x 2016, 2017 a 2018). Ondra také zvítězil na Mistrovství Evropy v Edinburghu (2019).
Celkem šestkrát se stal Horolezcem roku během let 2010-15, čtyřikrát získal ocenění Salewa Rock Award (2008, 2010, 2011 a 2013).
Podle celosvětové ankety IWGA se stal Sportovcem roku 2014. Jako první lezec v historii tohoto sportu totiž získal titul Mistra světa v lezení na obtížnost a v boulderingu.
V roce 2017 získal Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského, což je nejvyšší ocenění Českého olympijského výboru.
Roku 2016 dokončil bakalářské studium oboru podnikový management na Ekonomicko-správní fakultě na Masarykově univerzitě v Brně.
Na Letních olympijských hrách v Tokiu 2020 skončil Adam Ondra na šestém místě.Kdo je Adam Ondra? Životopis Adam Ondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Adam Ondra

Národnost: česká
Datum narození: 5. 2. 1993
Místo narození: Brno, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Adam Ondra s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Eskrima? Víte, co je to Endoskopie? Vzpomněli byste si na význam slova Hraniční porucha osobnosti? Rozumíte pojmu IMAO?

Klíčová slova: narození, místo narození, biografie, wiki, osobnost, kdy se narodil Adam Ondra?, národnost, osobnosti, sport, Adam Ondra, informace, vysvětlení, datum narození, zajímavosti, kde se narodil Adam Ondra?, kdo je Adam Ondra?

Pojem Adam Ondra je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Adam Ondra v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Adam Ondra ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Adam Ondra ve vyhledávači Qwant

Najít termín Adam Ondra na Google obrázcích

Hledat výraz Adam Ondra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Adam Ondra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Ondra například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adam Ondra

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Adam Ondra? Kdy se narodil Adam Ondra? Kde se narodil Adam Ondra? Adam Ondra patří do sekce Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Adam Ondra dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Ondra i v jiné kategorii než je sport.