Kdo je to?
Kdo je Adam Ondra? Životopis Adam Ondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Adam Ondra?

Kdo je Adam Ondra? Životopis, informace, biografie, sport

Adam Ondra je český veleúspěšný lezec, olympionik, čtyřnásobný mistr světa a čtyřnásobný držitel ocenění Salewa Rock Award. Ondra se narodil v Brně, kde navštěvoval Gymnázium Matyáše Lercha. K lezení jej přivedli už v šesti letech oba rodiče, kteří byli také dobrými lezci. Když mu bylo teprve dvanáct let (2005), zařadil se mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. Celkem dvakrát získal zlatou medaili v Evropském poháru juniorů v letech 2007 a 2008. V roce 2008 také zvítězil v italském závodě Val di Mello. Soutěž vyhrál ještě čtyřikrát v letech 2009-11 a 2015.
Mezi dospělé se poprvé dostal v šestnácti letech (2009) v závodě v Číně, kde skončil na úžasném druhé místě a dokonce poprvé vyhrál Světový pohár v lezení na obtížnost. Světový pohár poté vyhrál ještě dvakrát v letech 2010 a 2015.
Zlatou medaili na Mistrovství České republiky získal Ondra v roce 2009, 2011 a 2017.
Ondra je dokonce čtyřnásobným mistrem světa z let 2014 (2x), 2016 a 2019. V soutěži Arco Rock Master se mu podařilo zvítězit celkem sedmkrát (2010, 2011, 2015, 2x 2016, 2017 a 2018). Ondra také zvítězil na Mistrovství Evropy v Edinburghu (2019).
Celkem šestkrát se stal Horolezcem roku během let 2010-15, čtyřikrát získal ocenění Salewa Rock Award (2008, 2010, 2011 a 2013).
Podle celosvětové ankety IWGA se stal Sportovcem roku 2014. Jako první lezec v historii tohoto sportu totiž získal titul Mistra světa v lezení na obtížnost a v boulderingu.
V roce 2017 získal Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského, což je nejvyšší ocenění Českého olympijského výboru.
Roku 2016 dokončil bakalářské studium oboru podnikový management na Ekonomicko-správní fakultě na Masarykově univerzitě v Brně.
Na Letních olympijských hrách v Tokiu 2020 skončil Adam Ondra na šestém místě.Kdo je Adam Ondra? Životopis Adam Ondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Adam Ondra

Národnost: česká
Datum narození: 5. 2. 1993
Místo narození: Brno, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Adam Ondra sdílet s ostatními na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Tahák? Vzpomenete si na definici slova Epifora? Vzpomněli byste si na význam slova Elastan? Vzpomněli byste si na význam slova Genmaiča?

Klíčová slova: kdy se narodil Adam Ondra?, osobnosti, kdo je Adam Ondra?, Adam Ondra, biografie, vysvětlení, wikipedie, životopis, kde se narodil Adam Ondra?, národnost, lexikon, osobnost, život, sport, wiki, zajímavosti

Pojem Adam Ondra je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Adam Ondra v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Adam Ondra na Youtube

Najít heslo Adam Ondra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Adam Ondra ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Adam Ondra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Adam Ondra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Ondra například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adam Ondra

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Adam Ondra? Kdy se narodil Adam Ondra? Kde se narodil Adam Ondra? Adam Ondra je v sekci Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Adam Ondra řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Ondra i v jiné kategorii než je sport.