Kdo je to?
Kdo je Adam Ondra? Životopis Adam Ondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Adam Ondra?

Kdo je Adam Ondra? Životopis, informace, biografie, sport

Adam Ondra je český veleúspěšný lezec, olympionik, čtyřnásobný mistr světa a čtyřnásobný držitel ocenění Salewa Rock Award. Ondra se narodil v Brně, kde navštěvoval Gymnázium Matyáše Lercha. K lezení jej přivedli už v šesti letech oba rodiče, kteří byli také dobrými lezci. Když mu bylo teprve dvanáct let (2005), zařadil se mezi deset nejlepších světových lezců na obtížnost. Celkem dvakrát získal zlatou medaili v Evropském poháru juniorů v letech 2007 a 2008. V roce 2008 také zvítězil v italském závodě Val di Mello. Soutěž vyhrál ještě čtyřikrát v letech 2009-11 a 2015.
Mezi dospělé se poprvé dostal v šestnácti letech (2009) v závodě v Číně, kde skončil na úžasném druhé místě a dokonce poprvé vyhrál Světový pohár v lezení na obtížnost. Světový pohár poté vyhrál ještě dvakrát v letech 2010 a 2015.
Zlatou medaili na Mistrovství České republiky získal Ondra v roce 2009, 2011 a 2017.
Ondra je dokonce čtyřnásobným mistrem světa z let 2014 (2x), 2016 a 2019. V soutěži Arco Rock Master se mu podařilo zvítězit celkem sedmkrát (2010, 2011, 2015, 2x 2016, 2017 a 2018). Ondra také zvítězil na Mistrovství Evropy v Edinburghu (2019).
Celkem šestkrát se stal Horolezcem roku během let 2010-15, čtyřikrát získal ocenění Salewa Rock Award (2008, 2010, 2011 a 2013).
Podle celosvětové ankety IWGA se stal Sportovcem roku 2014. Jako první lezec v historii tohoto sportu totiž získal titul Mistra světa v lezení na obtížnost a v boulderingu.
V roce 2017 získal Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského, což je nejvyšší ocenění Českého olympijského výboru.
Roku 2016 dokončil bakalářské studium oboru podnikový management na Ekonomicko-správní fakultě na Masarykově univerzitě v Brně.
Na Letních olympijských hrách v Tokiu 2020 skončil Adam Ondra na šestém místě.Kdo je Adam Ondra? Životopis Adam Ondra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Adam Ondra

Národnost: česká
Datum narození: 5. 2. 1993
Místo narození: Brno, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adam Ondra s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Tahák? Znáte pojem Softshell? Vzpomněli byste si na význam slova Supervize? Vzpomenete si na definici slova Glukopur?

Klíčová slova: sport, kde se narodil Adam Ondra?, sport, kdo je Adam Ondra?, zajímavosti, narození, popis, wiki, životopis, lexikon, datum narození, národnost, vysvětlení, Adam Ondra, kdy se narodil Adam Ondra?, místo narození

Pojem Adam Ondra je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adam Ondra ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Adam Ondra na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Adam Ondra ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Adam Ondra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Adam Ondra na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Ondra například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Adam Ondra?

Právě jste zjistili Kdo je to Adam Ondra? Kdy se narodil Adam Ondra? Kde se narodil Adam Ondra? Adam Ondra je v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Adam Ondra třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Ondra i v jiné kategorii než je sport.