Kdo je to?
Kdo byl Herbert George Wells? Životopis Herbert George Wells, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Herbert George Wells?

Kdo byl Herbert George Wells? Životopis, informace, biografie, literatura

Angličan Herbert George Wells je považován, společně s Julesem Vernem, za otce science fiction. Narodil se roku 1866 do rodiny komorné a zahradníka. Ve 14 letech se začal učit drogistou, ale o 3 roky později přestoupil na gymnázium, nejprve jako student a později jako mladší pomocný učitel. Po složení zkoušek na vysokou školu získal nárok na stipendium. S přáteli založil školní časopis, ve kterém zveřejnil svou první povídku o cestování v čase, Věční Argonauti.
V té době začal pravidelně navštěvovat Fabiánskou společnost, která měla zásadní vliv na jeho příklon k myšlenkám socialismu. Později se s ní ale rozešel, protože byla na jeho vkus málo radikální. Po VŘSR dokonce odjel do Ruska a jako host Maxima Gorkého se setkal s Leninem a později i se Stalinem.
Vzhledem k širokému okruhu zájmů zanedbával školu, přišel o stipendium a musel se vrátit k učitelství. Během této doby dokončil titul bakaláře z oboru zoologie. První bestseller s názvem Tušení vydal už ve svých 25 letech a o 4 roky později mu vyšla kniha Stroj času, která z něj přes noc udělala uznávaného autora. Následoval Ostrov Doktora Moreaua, který ale kritika rozcupovala. Dalším románem Neviditelný se Wells už nadobro zařadil mezi literární špičku. Snad nejslavnějším Welsovým dílem je Válka světů z roku 1898, kterou si pamatujeme i ze zpracování Stevena Spielberga s Tomem Cruisem v hlavní roli.
Poprvé se oženil v roce 1991 se svou sestřenicí, ale během krátké doby se rozvedl, když ho manželka přistihla při nevěře se studentkou. Ta se stala Wellsovou druhou ženou a porodila mu dva syny. Druhý sňatek vydržel až do manželčiny smrti, Wells si ale během něj pořídil ještě další dvě děti se spisovatelkou Amber Reeves a syna s feministkou Rebeccou West.
Poslední léta života byl Wells velmi zatrpklý vůči celé společnosti a v knize S rozumem v koncích popsal, že nahrazení lidstva jiným živočišným druhem by byl dobrý nápad. Další z jeho vizí se ale vyplnily. Předpověděl například tanky, výrobu syntetických diamantů, přenos pohyblivého obrazu i moderní bojová letadla. Mnoho z jeho děl bylo posléze také zfilmováno.Kdo byl Herbert George Wells? Životopis Herbert George Wells, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Herbert George Wells

Národnost: anglická
Datum narození: 21. září 1866
Místo narození: Bromley High Street, Londýn, Velká Británie
Datum úmrtí: 13. srpna 1946

Sdílejte tuto stránku s osobností Herbert George Wells s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Hotspot? Víte co je Nominální mzda? Vzpomněli byste si na význam slova Harissa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Podílový fond?

Klíčová slova: Herbert George Wells, literatura, informace, vysvětlení, narození, život, Kdy zemřel Herbert George Wells, kde se narodil Herbert George Wells?, národnost, lexikon, nežijící, kdo je Herbert George Wells?, wiki, wikipedie, Herbert George Wells, kdy se narodil Herbert George Wells?

Pojem Herbert George Wells je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Herbert George Wells

Hledat výraz Herbert George Wells ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Herbert George Wells ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herbert George Wells ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Herbert George Wells na Youtube

Vyhledat slovo Herbert George Wells ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbert George Wells například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Herbert George Wells

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Herbert George Wells? Kdy se narodil Herbert George Wells? Kde se narodil Herbert George Wells? Kdy zemřel Herbert George Wells? Herbert George Wells je v kategorii Literatura

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Herbert George Wells řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herbert George Wells i v jiné kategorii než je literatura.