Kdo je to?
Kdo byl Herbert George Wells? Životopis Herbert George Wells, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Herbert George Wells

Kdo byl Herbert George Wells? Životopis, informace, biografie, literatura

Angličan Herbert George Wells je považován, společně s Julesem Vernem, za otce science fiction. Narodil se roku 1866 do rodiny komorné a zahradníka. Ve 14 letech se začal učit drogistou, ale o 3 roky později přestoupil na gymnázium, nejprve jako student a později jako mladší pomocný učitel. Po složení zkoušek na vysokou školu získal nárok na stipendium. S přáteli založil školní časopis, ve kterém zveřejnil svou první povídku o cestování v čase, Věční Argonauti.
V té době začal pravidelně navštěvovat Fabiánskou společnost, která měla zásadní vliv na jeho příklon k myšlenkám socialismu. Později se s ní ale rozešel, protože byla na jeho vkus málo radikální. Po VŘSR dokonce odjel do Ruska a jako host Maxima Gorkého se setkal s Leninem a později i se Stalinem.
Vzhledem k širokému okruhu zájmů zanedbával školu, přišel o stipendium a musel se vrátit k učitelství. Během této doby dokončil titul bakaláře z oboru zoologie. První bestseller s názvem Tušení vydal už ve svých 25 letech a o 4 roky později mu vyšla kniha Stroj času, která z něj přes noc udělala uznávaného autora. Následoval Ostrov Doktora Moreaua, který ale kritika rozcupovala. Dalším románem Neviditelný se Wells už nadobro zařadil mezi literární špičku. Snad nejslavnějším Welsovým dílem je Válka světů z roku 1898, kterou si pamatujeme i ze zpracování Stevena Spielberga s Tomem Cruisem v hlavní roli.
Poprvé se oženil v roce 1991 se svou sestřenicí, ale během krátké doby se rozvedl, když ho manželka přistihla při nevěře se studentkou. Ta se stala Wellsovou druhou ženou a porodila mu dva syny. Druhý sňatek vydržel až do manželčiny smrti, Wells si ale během něj pořídil ještě další dvě děti se spisovatelkou Amber Reeves a syna s feministkou Rebeccou West.
Poslední léta života byl Wells velmi zatrpklý vůči celé společnosti a v knize S rozumem v koncích popsal, že nahrazení lidstva jiným živočišným druhem by byl dobrý nápad. Další z jeho vizí se ale vyplnily. Předpověděl například tanky, výrobu syntetických diamantů, přenos pohyblivého obrazu i moderní bojová letadla. Mnoho z jeho děl bylo posléze také zfilmováno.Kdo byl Herbert George Wells? Životopis Herbert George Wells, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Herbert George Wells

Národnost: anglická
Datum narození: 21. září 1866
Místo narození: Bromley High Street, Londýn, Velká Británie
Datum úmrtí: 13. srpna 1946

Popis osobnosti Herbert George Wells můžete sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Bulimie? Znáte pojem NFT? Vzpomněli byste si na význam slova Aspekt? Vzpomenete si na definici slova Region?

Klíčová slova: wikipedie, osobnost, vysvětlení, lexikon, život, nežijící, zajímavosti, literatura, popis, kdy se narodil Herbert George Wells?, Kdy zemřel Herbert George Wells, informace, Herbert George Wells, Herbert George Wells, literatura, wiki

Pojem Herbert George Wells je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Herbert George Wells v dalších zdrojích

Hledat pojem Herbert George Wells na Google.cz

Najít termín Herbert George Wells ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Herbert George Wells ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Herbert George Wells ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Herbert George Wells v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbert George Wells například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Herbert George Wells

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Herbert George Wells? Kdy se narodil Herbert George Wells? Kde se narodil Herbert George Wells? Kdy zemřel Herbert George Wells? Herbert George Wells patří do sekce Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Herbert George Wells dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herbert George Wells i v jiné kategorii než je literatura.