Kdo je to?
Kdo je to Neofašista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Neofašista? Lidé, politika

Kdo je to Neofašista?

Jaký je význam slova Neofašista? Co to znamená?

Neofašista je člověk, který se hlásí k ideologii neofašismu, jež navazuje na myšlenky fašismu jakožto radiálního pravicového směru vzniklému ve 20. století.
Primárně je fašismus spjatý především s Itálií za doby vlády Benita Mussoliniho. Obecně jde však o krajně pravicovou ideologii, která staví na vládě pevné ruky, kultu silného vůdce, národovectví a vyznačuje se silným militarismem. V rámci fašismu se objevují i fenomény jako rasismus či pronásledování názorových oponentů.
Název fašismu pochází z italštiny, respektive z latiny - dle takzvaného fasces, což byl svazek dvanácti prutů a sekery, považovaný za symbol moci v antickém Římě.
Neofašismus se začal vyvíjet po druhé světové válce, spíše však později ve druhé polovině 20. století. Vzhledem k podobnému světonázoru je neofašisty poměrně těžké jednoznačně odlišit od neonacistů - ve veřejném prostoru se pro pravicové radikály častěji užívá právě termín neonacisté. Silnější neofašistické proudy se objevují například v Itálii, Španělsku, ale také v Rusku nebo v balkánských zemích. Krajně pravicová uskupení, jež můžeme označit neofašistickými, se však objevují v naprosté většině států.Kdo je to Neofašista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Neofašista? Lidé, politika

Zaujala vás definice pojmu Neofašista? Pak se o ní podělte s jinými lidmina Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Aliterace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Footbag? Víte co je Hygge? Znáte termín Enkláva?

Klíčová slova: slovo, wiki, co znamená, termín, pojem, přesný význam, přesný výraz, synonymum, popis, původ slova, význam slova, význam, Neofašista, heslo, Neofašista, politika

Pojem Neofašista je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Neofašista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Neofašista ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Neofašista na Youtube

Hledat frázi Neofašista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Neofašista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Neofašista například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Neofašista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Neofašista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Neofašista? Definice pojmu Neofašista patří do sekce Politika

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika.