Kdo je to?
Kdo je Robert Plant? Životopis Robert Plant, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Robert Plant?

Kdo je Robert Plant? Životopis, informace, biografie, hudba

Robert Plant je anglický zpěvák a člen skupiny Led Zeppelin.
Hudbě se věnoval od mládí, zpočátku se mu však nedařilo prosadit a úspěchu dosáhl až se skupinou Led Zeppelin, která z něj udělala rockovou hvězdu.
Robert Plant je považován především za rockového a metalového zpěváka. Jeho hudba je však též ovlivněna bluesovými či folkovými rytmy a nasává do sebe i mnoho dalších hudebních prvků. Kromě zpěvu hraje i na kytaru a další nástroje a postupně se vypracoval i na autora písňových textů.
Po počátečních méně úspěšných spolupracích našel Plant spřízněnou duši v osobě kytaristy Jimmyho Page, se kterým ještě spolu s bubeníkem Johnem Bonhanem a baskytarisou Johnem Paulem Johnsem založili skupinu The New Yardbirds, později všeobecně známou jako Led Zeppelin.
Hned debutové album skupiny vydané pod názvem Led Zeppelin (1969) slavilo úspěch a především položilo základ nejen další hudbě této skupiny, ale předznamenalo vývoj rockové a metalové scény. Následovalo album Led Zeppelin II (1969), které navazovalo na první desku, a Led Zeppelin III (1970), které zaujalo výraznou inspirací keltskou hudbou a folklórem. O rok později vyšlo album, jež nedostalo název (někdy označované jako Led Zeppelin IV), na něm se objevila veleúspěšná skladba Stairway to Heaven. Následovala oceňovaná a komerčně úspěšná alba Houses of the Holy (1973), Physical Graffiti (1975) a další.
V roce 1980 zemřel John Bonham a ostatní členové kapely se rozhodli, že bez něj nebudou dál pokračovat.
Robert Plant se vydal na sólovou dráhu. Led Zeppelin se ještě párkrát sešli na společném pódiu při zvláštních příležitostech; s Jimmym Pagem Robert Plant spolupracoval i v průběhu sólové kariéry, především v 90. létech pod názvem Page and Plant.
Plantovo první sólové album vyšlo v roce 1982 a neslo název Pictures at Eleven, následovala alba The Principle of Moments (1983), Shaken \'n\' Stirred (1985), Now and Zen (1988), Manic Nirvana (1990), Fate of Nations (1993) a další. Už z názvů desek je zřejmé, že zde dostávaly větší prostor spirituální motivy a obecně se desky vyznačují inspirací rozličnými hudebními žánry od folku až po asijské rytmy. V roce 1998 vyšlo album Walking into Clarksdale nahrané ve spolupráci s Jimmym Pagem a v roce 2007 album Raising Sand, na kterém se Plant sešel se zpěvačkou Alison Krauss.
Robert Plant je mnohonásobným držitelem Grammy a často je považován ať už sám, nebo spolu s Led Zeppelin za jednu z nejvýraznějších postav rockové hudby napříč časem. Stal se inspirací pro mnoho dalších hudebníků a jeho muzika se nesmazatelně zapsala do dějin hudby.Kdo je Robert Plant? Životopis Robert Plant, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Robert Plant

Národnost: anglická
Datum narození: 20. srpna 1948
Místo narození: West Bromwich, VB

Zaujala vás biografie osobnosti Robert Plant? Potom se podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Halibut? Rozumíte pojmu Džambulka? Znáte definici termínu Hyperrealismus? Znáte pojem Esej?

Klíčová slova: biografie, život, hudba, kde se narodil Robert Plant?, osobnost, informace, osobnosti, životopis, Robert Plant, zajímavosti, hudba, wiki, wikipedie, Robert Plant, místo narození, kdo je Robert Plant?

Pojem Robert Plant je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Robert Plant ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Robert Plant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Robert Plant na Google.cz

Vyhledat slovo Robert Plant ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Plant například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Robert Plant?

Právě jste zjistili Kdo je to Robert Plant? Kdy se narodil Robert Plant? Kde se narodil Robert Plant? Robert Plant se nachází v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Robert Plant třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Plant i v jiné kategorii než je hudba.