Kdo je to?
Kdo je to Michal David? Životopis Michal David, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Michal David?

Kdo je to Michal David? Stručný životopis

Michal David, původním jménem Vladimír Štancl, je podnikatel v oblasti hudby, zpěvák a skladatel. Je absolventem pražské konzervatoře, své první větší úspěchy zaznamenal při spolupráci se skupinou Kroky Františka Janečka a postupně se stal vedoucí postavou populární hudby. Jeho hudba se objevila i ve filmech Discopříběh, Kamarád do deště, Láska z pasáže a dalších. Po sametové revoluci byl vnímán jako příznivec minulého režimu a přestal veřejně vystupovat.
Věnoval se skladbám pro jiné umělce a také tvorbě muzikálů. K vystupování se pak vrátil, pořádá koncerty a turné, věnuje se veřejnému životu. Michal David byl prezidentem Milošem zemanem vyznamenán Státním vyznamenáním za zásluhy v oblasti kultury.Kdo je to Michal David? Životopis Michal David, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Michal David

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1960
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Michal David můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Visegrádská čtyřka? Znáte termín Vanilka? Vzpomenete si na definici slova Tortellini? Víte, co je to IMAO?

Klíčová slova: heslo, co znamená, přesný výraz, popis, wiki, význam slova, popis, přesný význam, význam pojmu, kdo je Michal David?, lexikon, odborný výraz, informace, slovo, význam, pojem

Pojem Michal David je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Michal David

Najít výraz Michal David ve Wikipedii

Najít termín Michal David ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Michal David ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal David ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal David například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal David

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Michal David? Kdo to byl Michal David? Kdy se narodil Michal David? Kde se narodil Michal David? Michal David se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Michal David dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal David i v jiné kategorii než je hudba.