Kdo je to?
Kdo je to Michal David? Životopis Michal David, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Michal David?

Kdo je to Michal David? Stručný životopis

Michal David, původním jménem Vladimír Štancl, je podnikatel v oblasti hudby, zpěvák a skladatel. Je absolventem pražské konzervatoře, své první větší úspěchy zaznamenal při spolupráci se skupinou Kroky Františka Janečka a postupně se stal vedoucí postavou populární hudby. Jeho hudba se objevila i ve filmech Discopříběh, Kamarád do deště, Láska z pasáže a dalších. Po sametové revoluci byl vnímán jako příznivec minulého režimu a přestal veřejně vystupovat.
Věnoval se skladbám pro jiné umělce a také tvorbě muzikálů. K vystupování se pak vrátil, pořádá koncerty a turné, věnuje se veřejnému životu. Michal David byl prezidentem Milošem zemanem vyznamenán Státním vyznamenáním za zásluhy v oblasti kultury.Kdo je to Michal David? Životopis Michal David, lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Michal David

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1960
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal David? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Visegrádská čtyřka? Rozumíte pojmu Jestřábí oko? Vzpomenete si na definici slova Fibrom? Znáte pojem Flegmatik?

Klíčová slova: kdo je Michal David?, význam pojmu, wiki, popis, přesný výraz, co je to Michal David?, slovo, lexikon, vysvětlení, význam slova, význam, pojem, formulace, co znamená, synonymum, termín

Pojem Michal David je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Michal David ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Michal David ve vyhledávači Qwant

Najít termín Michal David ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Michal David ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal David například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal David

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Michal David? Kdo to byl Michal David? Kdy se narodil Michal David? Kde se narodil Michal David? Michal David je v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Michal David řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal David i v jiné kategorii než je hudba.