Kdo je to?
Kdo je to Michal David? Životopis Michal David, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Michal David?

Kdo je to Michal David? Stručný životopis

Michal David, původním jménem Vladimír Štancl, je podnikatel v oblasti hudby, zpěvák a skladatel. Je absolventem pražské konzervatoře, své první větší úspěchy zaznamenal při spolupráci se skupinou Kroky Františka Janečka a postupně se stal vedoucí postavou populární hudby. Jeho hudba se objevila i ve filmech Discopříběh, Kamarád do deště, Láska z pasáže a dalších. Po sametové revoluci byl vnímán jako příznivec minulého režimu a přestal veřejně vystupovat.
Věnoval se skladbám pro jiné umělce a také tvorbě muzikálů. K vystupování se pak vrátil, pořádá koncerty a turné, věnuje se veřejnému životu. Michal David byl prezidentem Milošem zemanem vyznamenán Státním vyznamenáním za zásluhy v oblasti kultury.Kdo je to Michal David? Životopis Michal David, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Michal David

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1960
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michal David s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Visegrádská čtyřka? Vzpomněli byste si na význam slova Komunismus? Vzpomenete si na definici slova Fibrom? Znáte definici termínu DNA?

Klíčová slova: význam slova, wiki, informace, popis, význam, lexikon, pojem, termín, formulace, co je to Michal David?, etymologie, popis, Michal David, heslo, přesný význam, kdo je Michal David?

Pojem Michal David je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Michal David

Hledat frázi Michal David ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Michal David ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Michal David ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal David ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal David například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Michal David? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Michal David? Kdo to byl Michal David? Kdy se narodil Michal David? Kde se narodil Michal David? Michal David se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Michal David dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal David i v jiné kategorii než je hudba.