Kdo je to?
Kdo je Michal David? Životopis Michal David, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Michal David

Kdo je Michal David? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Michal David, původním jménem Vladimír Štancl, je podnikatel v oblasti hudby, zpěvák a skladatel. Je absolventem pražské konzervatoře, své první větší úspěchy zaznamenal při spolupráci se skupinou Kroky Františka Janečka a postupně se stal vedoucí postavou populární hudby. Jeho hudba se objevila i ve filmech Discopříběh, Kamarád do deště, Láska z pasáže a dalších. Po sametové revoluci byl vnímán jako příznivec minulého režimu a přestal veřejně vystupovat.
Věnoval se skladbám pro jiné umělce a také tvorbě muzikálů. K vystupování se pak vrátil, pořádá koncerty a turné, věnuje se veřejnému životu. Michal David byl prezidentem Milošem zemanem vyznamenán Státním vyznamenáním za zásluhy v oblasti kultury.



Kdo je Michal David? Životopis Michal David, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Michal David

Národnost: česká
Datum narození: 14. července 1960
Místo narození: Praha

Tento text (Michal David) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Automotive? Víte co je Neoklasicismus? Vzpomenete si na definici slova Ego? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bondovka?

Klíčová slova: národnost, zajímavosti, popis, datum narození, životopis, vysvětlení, kdy se narodil Michal David?, místo narození, osobnost, Michal David, wikipedie, informace, život, kde se narodil Michal David?, hudba, wiki

Pojem Michal David je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal David ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Michal David ve Wikipedii

Zkusit najít termín Michal David ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Michal David ve Wikislovníku

Hledat termín Michal David na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal David například ve Wikipedii, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Michal David?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Michal David? Kdy se narodil Michal David? Kde se narodil Michal David? Michal David patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, tmavě fialová kytara, michal David, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michal David řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal David i v jiné kategorii než je hudba.