Kdo je to?
Kdo je to Patolízal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Patolízal? Lidé, hanlivé

Patolízal

Co znamená a jaký je význam slova Patolízal?

Patolízal je člověk úlisné, podlézavé povahy. Původ slova je zřejmý - jedná se o toho, kdo někomu doslova líže paty, což je ostatně dosti nechutná představa. Patolízal se urputně snaží někomu vetřít do přízně a nevadí mu pro to udělat věci, kterých by se lidé mající svoji hrdost nedopustili, protože si od toho slibuje zisk nějakých výhod nebo osobního prospěchu. Patolízalové se objevují a objevovali vždy v blízkosti vlivných či výše postavených osob. Typicky se podlézá lichocením, pochlebováním, úlisností. Občasná lichotka asi potěší každého, ale patolízalové neznají míru a bývají dosti obtížní až nesnesitelní. Jejich chování a jednání je ostatně neupřímné a falešné celkově. Patolízalů je potřeba se důrazně a bez slitování zbavit.


Kdo je to Patolízal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Patolízal? Lidé, hanlivé

Sdílejte tento text s heslem Patolízal s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Whiskey? Víte co je Mysl? Víte, co je to Halászlé? Vzpomněli byste si co označuje výraz Habilitace?

Klíčová slova: původ slova, etymologie, lexikon, odborný výraz, význam slova, popis, význam pojmu, termín, Patolízal, přesný význam, význam, hanlivé, slovo, formulace, hanlivé, co znamená

Pojem Patolízal je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Patolízal lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Patolízal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Patolízal ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Patolízal ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Patolízal ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Patolízal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Patolízal například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Patolízal? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Patolízal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Patolízal? Definice pojmu Patolízal patří do kategorie Hanlivé

Kategorie hanlivé, blázen, patolízal, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Patolízal v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je hanlivé.