Kdo je to?
Kdo je Phil Collins? Životopis Phil Collins, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Phil Collins?

Kdo je Phil Collins? Životopis, informace, biografie, hudba

Philip David Charles Collins, proslavený pod jménem Phil Collins, je britský zpěvák, bývalý frontman kapely Genesis, držitel hudebních cen Grammy a Oscar. Collins se narodil v londýnské čtvrti Chiswick. V pěti letech dostal od rodičů na Vánoce bicí. Ve 14 letech začal hrát v Barbara Speake Stage School, kde se objevil např. v roli Olivera Twista nebo Romea. Přestože se z něj stával dobrý herec, stále se chtěl věnovat pěvecké kariéře. Proto na střední škole založil kapelu The Real Thing a poté The Freehold.
Později začal svou profesionální hudební kariéru v rockové kapele Flaming Youth, kde hrál na bicí. S kapelou vydal roku 1969 album s názvem Ark 2. Ve stejném roce se ale kapela kvůli neúspěchu rozpadla. Následně přestoupil do skupiny Genesis, kde nejprve hrál na bicí a později zpíval jako doprovod. Frontman kapely Peter Gabriel však z Genesis roku 1975 odešel a Collins se tak stal frontmanem kapely místo něj. Společně s Genesis nahrál alba Nursery Cryme (1971), The Lamb Lies Down on Broadway ‚1975), A Trick of the Tail (1976), Duke (1980), Abacab (1981), Genesis (1983), Invisible Touch (1986) a We Can‘t Dance (1991). Zároveň působil v jazzové kapele Brand X, kde hrál na bicí. S kapelou se podílel na albu Unorthodox Behaviour.
V roce 1996 Collins odešel z Genesis a začal se naplno věnovat své sólové dráze. Ještě dříve však vydal debutové album Face Value (1981). Následovalo album Hello, I Must Be Going (1982) a No Jacket Required (1985), které je považováno za Collinsovo nejúspěšnější album. Obsahovalo hity jako Sussudio, One More Night nebo Take Me Home. Ve stejném roce získal za tohle album svou první cenu Grammy. Další album ...But Seriously z roku 1989 obsahovalo hit Another Day in Paradise, za kterou dostal o rok později Collins druhou cenu Grammy. Od té doby vydal další alba Both Sides (1993), Dance into the Light (1996), Testify (2002) a Going Back (2010).
Collins nazpíval soundtracky pro filmy Against All Odds (1984), White Nights (1985), Buster (1988) a pro animované pohádky Tarzan (1998) a Medvědí Bratři (2003). Za píseň You’ll Be In My Heart k filmu Tarzan obdržel Phil roku 1999 cenu Oscar.
V roce 2007 se kapela Genesis dala dohromady a vydala se na společné světové turné Turn It On Again.
Phil Collins má vlastní hvězdu v Hollywoodu na chodníku slávy. V březnu 2022 odehrál svůj úplně poslední koncert kvůli zdravotním problémům se zády.
Byl celkem dvakrát ženatý. Poprvé byl ženatý v letech 1975-1980 s Andreou Bertorelli. Podruhé se oženil v roce 1999 s Orianne Cevey, se kterou se rozvedl roku 2008. Dohromady má ze dvou manželství pět dětí (Joely, Lily, Simon, Nic a Matthew).Kdo je Phil Collins? Životopis Phil Collins, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Phil Collins

Národnost: britská
Datum narození: 30. 1. 1951
Místo narození: Chiswick, Londýn, Anglie

Tento text (Phil Collins) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem IP adresa? Vzpomněli byste si na význam slova Trojčlenka? Pamatujete si definici pojmu Konifery? Znáte definici termínu Benchmark?

Klíčová slova: biografie, vysvětlení, osobnost, wiki, místo narození, Phil Collins, Phil Collins, lexikon, kdo je Phil Collins?, osobnosti, datum narození, kde se narodil Phil Collins?, hudba, život, životopis, narození

Pojem Phil Collins je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Phil Collins

Hledejte bez špehování slovo Phil Collins ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Phil Collins ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Phil Collins ve Wikipedii

Najít výraz Phil Collins na Google obrázcích

Hledat slovo Phil Collins v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Phil Collins například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Phil Collins?

Nyní již víte Kdo je to Phil Collins? Kdy se narodil Phil Collins? Kde se narodil Phil Collins? Phil Collins se nachází v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Phil Collins řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Phil Collins i v jiné kategorii než je hudba.