Kdo je to?
Kdo byl Leonard Bernstein? Životopis Leonard Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Leonard Bernstein

Kdo byl Leonard Bernstein? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Leonard Bernstein byl americký skladatel, dirigent a hudebník.
Prošel komplexním a rozsáhlým hudebním vzděláním, během kterého vynikal a překvapoval svým talentem.
V 60. letech působil jako ředitel Newyorské filharmonie, v tomto období prudce stoupala jeho profesionální hvězda. Sérií televizních pořadů a programů věnovaných klasické hudbě, zpopularizoval tento žánr a přitáhl k němu pozornost amerického publika.
Později účinkoval ve věhlasných koncertních síních po celém světě a všude byl přijímán jako globální hvězda. Mimo jiné vystoupil i na Pražském jaru v roce 1990, což byla pro mnoho československých posluchačů klasické hudby přelomová událost. Jeho skladatelská tvorba kombinovala klasické a populární prvky a pohybovala se napříč žánry. Je typickým postmoderním autorem, který ve svém díle propojuje svět takzvaně vysokého a nízkého umění.
Bernsteinův zřejmě nejpopulárnější počin je muzikál West Side Story (1957), který se stal nadčasovou klasikou a dodnes se hraje na divadelních prknech celého světa. Kromě muzikálové a filmové hudby se však nevyhýbal ani klasickým hudebním formám - je tak autorem symfonií (Jeremiah, No.1, 1942; Kaddish, No.3, 1963...), komorních i chrámových skladeb.
Pracoval a vystupoval až do své smrti v roce 1990. Je držitelem Grammy za celoživotní dílo a mnoha dalších profesních i čestných ocenění.Kdo byl Leonard Bernstein? Životopis Leonard Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Leonard Bernstein

Národnost: americká
Datum narození: 25. srpna 1918
Místo narození: Massachusetts, USA
Datum úmrtí: 14. října 1990

Popis osobnosti Leonard Bernstein můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to DDHM? Pamatujete si definici pojmu Brod? Vzpomněli byste si na význam slova Domácí násilí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jaderná velmoc?

Klíčová slova: Kdy zemřel Leonard Bernstein, Leonard Bernstein, osobnosti, datum úmrtí, biografie, osobnost, kdo je Leonard Bernstein?, národnost, místo narození, život, vysvětlení, životopis, zajímavosti, hudba, hudba, lexikon

Pojem Leonard Bernstein je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Leonard Bernstein v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Leonard Bernstein ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Leonard Bernstein ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Leonard Bernstein ve Wikipedii

Najít slovo Leonard Bernstein ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leonard Bernstein ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Leonard Bernstein například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leonard Bernstein

Právě jste zjistili Kdo byl Leonard Bernstein? Kdy se narodil Leonard Bernstein? Kde se narodil Leonard Bernstein? Kdy zemřel Leonard Bernstein? Leonard Bernstein je v sekci Hudba

Kategorie hudba, činely bubny, leonard Bernstein, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Leonard Bernstein např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leonard Bernstein i v jiné kategorii než je hudba.