Kdo je to?
Kdo byl Leonard Bernstein? Životopis Leonard Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Leonard Bernstein?

Kdo byl Leonard Bernstein? Životopis, informace, biografie, hudba

Leonard Bernstein byl americký skladatel, dirigent a hudebník.
Prošel komplexním a rozsáhlým hudebním vzděláním, během kterého vynikal a překvapoval svým talentem.
V 60. letech působil jako ředitel Newyorské filharmonie, v tomto období prudce stoupala jeho profesionální hvězda. Sérií televizních pořadů a programů věnovaných klasické hudbě, zpopularizoval tento žánr a přitáhl k němu pozornost amerického publika.
Později účinkoval ve věhlasných koncertních síních po celém světě a všude byl přijímán jako globální hvězda. Mimo jiné vystoupil i na Pražském jaru v roce 1990, což byla pro mnoho československých posluchačů klasické hudby přelomová událost. Jeho skladatelská tvorba kombinovala klasické a populární prvky a pohybovala se napříč žánry. Je typickým postmoderním autorem, který ve svém díle propojuje svět takzvaně vysokého a nízkého umění.
Bernsteinův zřejmě nejpopulárnější počin je muzikál West Side Story (1957), který se stal nadčasovou klasikou a dodnes se hraje na divadelních prknech celého světa. Kromě muzikálové a filmové hudby se však nevyhýbal ani klasickým hudebním formám - je tak autorem symfonií (Jeremiah, No.1, 1942; Kaddish, No.3, 1963...), komorních i chrámových skladeb.
Pracoval a vystupoval až do své smrti v roce 1990. Je držitelem Grammy za celoživotní dílo a mnoha dalších profesních i čestných ocenění.Kdo byl Leonard Bernstein? Životopis Leonard Bernstein, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Leonard Bernstein

Národnost: americká
Datum narození: 25. srpna 1918
Místo narození: Massachusetts, USA
Datum úmrtí: 14. října 1990

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Leonard Bernstein sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Došek? Znáte pojem BARF? Vzpomněli byste si na význam slova Vaskulitida? Vzpomenete si na definici slova Tepelné čerpadlo?

Klíčová slova: Kdy zemřel Leonard Bernstein, osobnosti, kdy se narodil Leonard Bernstein?, životopis, život, lexikon, národnost, wiki, kdo je Leonard Bernstein?, wikipedie, zajímavosti, osobnost, místo narození, informace, datum úmrtí, kdo to je

Pojem Leonard Bernstein je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Leonard Bernstein

Hledat heslo Leonard Bernstein v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Leonard Bernstein ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Leonard Bernstein na Youtube

Najít termín Leonard Bernstein ve Wikipedii

Vyhledat pojem Leonard Bernstein ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Leonard Bernstein například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leonard Bernstein

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Leonard Bernstein? Kdy se narodil Leonard Bernstein? Kde se narodil Leonard Bernstein? Kdy zemřel Leonard Bernstein? Leonard Bernstein se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Leonard Bernstein např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leonard Bernstein i v jiné kategorii než je hudba.