Kdo je to?
Kdo je Martin Růžička? Životopis Martin Růžička, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Martin Růžička?

Kdo je Martin Růžička? Životopis, informace, biografie, sport

Martin Růžička je profesionální český hokejista a útočník českého extraligového klubu HC Oceláři Třinec. Je čtyřnásobným mistrem české hokejové ligy. V 15 letech začal hrát v juniorském týmu U18 AC Sparta Praha, odkud přestoupil do juniorského týmu HC Vagnerplast Kladno. V Kladně působil 2 sezóny (kategorie U18 a U20). Následovalo dvouleté angažmá v severoamerické soutěži WHL (Western Hockey League), kde hrál za kluby Everett Silvertips (2003/04) a Lethbridge Hurricanes (2004/05).
Po návratu do ČR Růžička podepsal smlouvu s týmem AC Sparta Praha a na konci sezóny se radoval z prvního mistrovského titulu v české lize. Následující tři sezóny působil v nejvyšší hokejové lize v týmu HC Znojemští Orli, během kterých odehrál i několik zápasů ve druhé lize za týmy HC Berounští Medvědi a HC Olomouc.
V roce 2009 začal hrát za tým HC Oceláři Třinec. Ve druhé sezóně v Třinci (2010/11) vyhrál Růžička druhý mistrovský titul v české lize a stanovil nový rekord v počtu bodů v play off (33). Po úspěšné sezóně následoval přestup do týmu z ruské KHL – Amur Khabarovsk. Po sezóně se opět na dva roky vrátil do týmu HC Oceláři Třinec. Po dvou sezónách v ČR zase odešel do ruské KHL, tentokrát do týmu Traktor Chelyabinsk, kde strávil další dva roky. Poté se vrátil zpět do týmu HC Oceláři Třinec, se kterým během 4 sezón slavil 2x mistrovský titul (2018/19 a 2020/21).
V hokejové reprezentaci slavil zlatou medaili na Mistrovství světa v Německu (2010). Objevil se ještě na Mistrovství světa 2014 a na Olympijských hrách 2018.Kdo je Martin Růžička? Životopis Martin Růžička, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Martin Růžička

Národnost: česká
Datum narození: 15. 12. 1985
Místo narození: Beroun, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Martin Růžička s jinými lidmina Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Komentář? Znáte definici termínu Prvovýstup? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lichva? Pamatujete si definici pojmu Ask toolbar?

Klíčová slova: život, místo narození, kde se narodil Martin Růžička?, národnost, osobnosti, wiki, popis, sport, lexikon, zajímavosti, osobnost, vysvětlení, Martin Růžička, biografie, wikipedie, Martin Růžička

Pojem Martin Růžička je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Martin Růžička

Zkusit najít výraz Martin Růžička na Google obrázcích

Vyhledat pojem Martin Růžička ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Martin Růžička ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Martin Růžička ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Martin Růžička na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Růžička například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Martin Růžička?

Právě jste zjistili Kdo je to Martin Růžička? Kdy se narodil Martin Růžička? Kde se narodil Martin Růžička? Martin Růžička patří do kategorie Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Martin Růžička například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Růžička i v jiné kategorii než je sport.