Kdo je to?
Kdo je to Politruk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Politruk? Lidé, hanlivé

Politruk

Jaký je význam slova Politruk? Co to znamená?

Politruk je hanlivé označení pro osobu, která je zástupcem velitele pro politické věci. Významů pro slovo „politruk“ je více jeden z nich je ideolog. Jiný význam pro slovo politruk je dogmatický školitel. Další význam je militantní představitel konkrétní doktríny. Politruk je v armádní hantýrce název pro politického důstojníka. „Politický komisař“ byl na počátku dvacátého století významný dohlížitel na práci vojenských důstojníků v Rusku. Politruci nebyli vojáci, pouze politici. Měli právo zrušit rozkaz velitele jednotky, zastřelit velitele jednotky. Zjistilo se, že jsou vojensky nezkušení a ma to negativní dopad na bojeschopnost jednotek. Tato funkce zanikla v Rusku v roce 1992. Podobná synonyma pro slovo politruk jsou politický instruktor, politický vůdce, politický komisař, politický pracovník.


Kdo je to Politruk? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Politruk? Lidé, hanlivé

Tento text (Politruk) můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Audiokniha? Víte co je Savate? Znáte pojem Číselná řada? Vzpomněli byste si co označuje výraz Paškál?

Klíčová slova: přesný výraz, definice, odborný výraz, Politruk, Politruk, význam, termín, význam pojmu, synonymum, wikipedie, lexikon, co znamená, slovo, přesný význam, hanlivé, vysvětlení

Pojem Politruk je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Politruk ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Politruk na Youtube

Najít slovo Politruk ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Politruk na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Politruk ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Politruk například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Politruk

Právě jste zjistili Kdo je to Politruk? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Politruk? Definice pojmu Politruk patří do kategorie Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete se pokusit také najít informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hanlivé).