Kdo je to?
Kdo je Kapitán Demo? Životopis Kapitán Demo, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kapitán Demo

Kdo je Kapitán Demo? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Kapitán Demo, vlastním jménem Jiří Burian, je český rapper, hudební producent, moderátor a DJ. Kapitán Demo se narodil v Praze do uměleckého klanu Burianů. Jeho otec je spisovatel a hudebník Jan Burian. Jeho dědečkem byl divadelník E. F. Burian. Navštěvoval střední ekonomickou školu v Praze. Po maturitě zkoušel štěstí v několika různých zaměstnáních, ale nakonec se začal naplno věnovat hudbě. Demo hrával na bicí v kapelách Jatka č. 5, Jamabu, Pod černý vrch. V letech 1996-2011 působil jako textař, zpěvák a kytaristka v pražské kapele Southpaw, se kterou vydal celkem 5 alb s názvy Pop Secret (2001), Pleasure you can measure (2003), Boys make noise (2004), Heartdisk (2006) a Addiction (2008). Od roku 2003 do roku 2005 moderoval na hudební televizní stanici Óčko. Odtud přešel do pražského Radia 1, kde pracuje dodnes.
Fiktivní postavu Kapitán Demo vymyslel roku 2008. První album Demolice vyšlo v roce 2012. Následovala deska Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se až budeš normální (2015), Bez klobouku Boss (2017), Mládí v Trapu (2018) a Řekni mámě ať ti koupí Bentley (2020).
Jako Burian vydal první sólové album So low v roce 2009 a roku 2013 vydal druhé album Bohemia.
Založil také indie folkovou kapelu Republic Of Two, která zatím vydala desky Raising the Flag (2010), The End of War (2011), Silent Disco (2014) a Back to the Trees (2016). V roce 2011 se v anketě Anděl umístili na prvním místě v kategorii Objev roku.
Moderátorce Emma Smetana produkoval album s názvem What I’ve Done (2016).
Objevil se také ve filmu Přání Ježíškovi (2021).Kdo je Kapitán Demo? Životopis Kapitán Demo, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Kapitán Demo

Národnost: česká
Datum narození: 11. 3. 1978
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kapitán Demo s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Vtělení? Znáte termín Poloostrov? Víte co je Spořicí účet? Víte, co je to Lombardní sazba?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, kdo je Kapitán Demo?, životopis, lexikon, Kapitán Demo, život, popis, osobnosti, kdy se narodil Kapitán Demo?, hudba, Kapitán Demo, národnost, místo narození, informace, vysvětlení

Pojem Kapitán Demo je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Kapitán Demo ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Kapitán Demo na Youtube

Zkusit najít frázi Kapitán Demo ve Wikislovníku

Hledat frázi Kapitán Demo na Google.cz

Hledat slovo Kapitán Demo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapitán Demo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Kapitán Demo? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Kapitán Demo? Kdy se narodil Kapitán Demo? Kde se narodil Kapitán Demo? Kapitán Demo se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, harmonium velké, kapitán Demo, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Kapitán Demo třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kapitán Demo i v jiné kategorii než je hudba.