Kdo je to?
Kdo je to Kvaker? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kvaker? Lidé, křesťanství

Kvaker

Co znamená a jaký je význam slova Kvaker?

Kvaker je člen náboženského hnutí Religious Society of Friends, které pochází z Anglie a vychází z křesťanských tradic.
Bylo založeno v 17. století Georgem Foxem v Anglii. Jeho základem je návrat k původním křesťanským ctnostem a tradicím, vychází z protestantismu. Kvakeři kladou důraz na blízký vztah věřícího s Bohem, na rovnost mezi lidmi, na poctivou práci a zastávají pacifistické postoje. Kvakeři neuznávají církevní hierarchii, věří, že ke kontaktu s Bohem nepotřebují kněze a pastory.
Kvakeři se postupně přesouvali z Anglie do Ameriky a jejich myšlenky se později rozšířily i v Africe.Kdo je to Kvaker? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kvaker? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Kvaker? Potom se podělte s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Debugger? Vzpomněli byste si co znamená slovo Správní delikt? Znáte termín Showroom? Víte co je Know How?

Klíčová slova: etymologie, informace, slovo, Kvaker, pojem, vysvětlení, termín, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, co znamená, formulace, wiki, wikipedie, přesný výraz

Pojem Kvaker je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Kvaker ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kvaker ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Kvaker ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kvaker v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Kvaker na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvaker například ve Wikipedii, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Kvaker? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Kvaker? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kvaker? Definice pojmu Kvaker se nachází v kategorii Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete také vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, výrazkupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v křesťanství.