Kdo je to?
Kdo je Robin Cook? Životopis Robin Cook, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Robin Cook

Kdo je Robin Cook? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Robin Cook je americký spisovatel a lékař, známý především jako autor medicínských thrillerů. Narodil se 4. května 1940 v New Yorku ve státě New York. Jeho otec George Grinell Cook byl zubařem a matka Audrey Cook byla profesorkou angličtiny.
Po dokončení střední školy vstoupil Cook na Wesleyan University, kde získal titul bakaláře v oboru biologie. Poté pokračoval ve studiu lékařství na Columbijské univerzitě, kde získal titul doktora medicíny v roce 1966. Během svého lékařského vzdělání se specializoval na oční chirurgii.
Po studiích sloužil u amerického námořnictva, absolvoval ponorkovou a potápěčskou školu a dokonce získal hodnost poručíka. Roku 1971 začal Cook pracovat jako oftalmolog v nemocnici na Harvardu v Bostonu, kde působil až do roku 1975. O dva roky později si v Bostonu otevřel soukromou ordinaci. Během své kariéry lékaře se Cook stal aktivním členem Americké lékařské asociace a věnoval se výzkumu a publikování článků v očním lékařství.
V roce 1972 Cook publikoval svůj první román s názvem The year of the Intern (Stážista), který byl založen na jeho vlastních zkušenostech jako internisty. Tento román se stal bestsellerem a Cook se rozhodl opustit lékařskou praxi a věnovat se plně psaní.
Jeho další díla zahrnují populární medicínské thrillery, jako např. Kóma (1977), Sfinga (1979), Horečka (1982), Nákaza (1987), Hostitel (2015) nebo Vir (2023) a další. Doposud vydal celkem 39 knih. Jeho knihy se zabývají tématy jako medicínský průmysl, nemoci a bioterorismus. Cookovo psaní je charakterizováno detailním popisem lékařských postupů a realistickým zobrazením vědeckých aspektů.
Cookova díla se stala mezinárodními bestsellery a byla přeložena do mnoha jazyků. Jeho romány získaly širokou čtenářskou základnu a byly adaptovány do filmů nebo televizních seriálů (Kóma, Sfinga, Kořeny zla, Smrt na počkání, Konečná stanice, Únosné riziko a další).Kdo je Robin Cook? Životopis Robin Cook, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Robin Cook

Národnost: americká
Datum narození: 4. 5. 1940
Místo narození: New York, New York, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Robin Cook? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Workoholik? Vzpomněli byste si na význam slova Investigativní? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fortnite? Znáte definici termínu Historická detektivka?

Klíčová slova: narození, vysvětlení, datum narození, literatura, kde se narodil Robin Cook?, lexikon, zajímavosti, wiki, popis, biografie, místo narození, wikipedie, literatura, osobnosti, kdy se narodil Robin Cook?, osobnost

Pojem Robin Cook je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Robin Cook lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Robin Cook ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Robin Cook ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Robin Cook ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Robin Cook na Google obrázcích

Hledat výraz Robin Cook ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Robin Cook například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Robin Cook? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Robin Cook? Kdy se narodil Robin Cook? Kde se narodil Robin Cook? Robin Cook je v kategorii Literatura

Kategorie literatura, stařec básník, robin Cook, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Robin Cook dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robin Cook i v jiné kategorii než je literatura.