Kdo je to?
Kdo je John Malkovich? Životopis John Malkovich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je John Malkovich?

Kdo je John Malkovich? Životopis, informace, biografie, herectví

John Gavin Malkovich je americký divadelní a filmový herec, producent a režisér. Narodil se ve městě Christopher ve státě Illinois a vyrůstal v Bentonu. Po střední škole Benton Consolidated High School chvíli studoval na Eastern Illinois University, poté na Illinois State University, ale nakonec studium ukončil a začal studovat herectví na William Esper Studio. V mládí měl problémy s nadváhou a musel držet speciální dietu. Zpíval také v chrámovém sboru a hrál ochotnické divadlo.
V roce 1972 založil s několika přáteli divadlo Steppenwolf Theatre Company, kde několik let pracoval.
Ve filmu se poprvé objevil roku 1978 ve snímku Svatba. Za další roli ve filmu Místa v srdci (1984) byl poprvé nominován na Oscara. O rok později John Malkovich získal za filmovou adaptaci divadelní hry Smrt obchodního cestujícího cenu Emmy (1985). Zahrál si ve válečném dramatu Stevena Spielberga Říše slunce (1987) a ve filmové adaptaci novely Johna Steinbecka O Myších a Lidech (1992). Za roli ve filmu S nasazením života (1993) byl nominován na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu BAFTA.
Mezi jeho známější filmy patří akční Con Air (1997), Muž se železnou maskou (1998), V kůži Johna Malkoviche (1999), kde si zahrál sám sebe. Úspěšný film byl akční snímek Red (2010), který se dočkal pokračování (2013).
Popularitu získal také díky seriálům Bídníci (2000), Napoleon (2002) a Nový papež (2020).
John Malkovich si vytvořil vlastní módní značku Mrs. Mudd (2002). Oblečení navrhuje sám.
Skoro 10 let Malkovich žil v Jižní Francii, kde hrál v divadle. Vrátil se zpět do USA (2003) kvůli vysokým daním. Za svou kariéru má na svém kontě kolem 70 filmů.Kdo je John Malkovich? Životopis John Malkovich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě John Malkovich

Národnost: americká
Datum narození: 9. 12. 1953
Místo narození: Christopher, Illinois, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text John Malkovich s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Frappé? Vzpomněli byste si co označuje výraz Volatilita? Znáte termín Kafr? Znáte termín Fejeton?

Klíčová slova: osobnost, zajímavosti, kdy se narodil John Malkovich?, wikipedie, životopis, herectví, biografie, národnost, místo narození, John Malkovich, lexikon, narození, osobnosti, herectví, vysvětlení, život

Pojem John Malkovich je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem John Malkovich na Youtube

Hledat slovo John Malkovich ve Wikislovníku

Hledat heslo John Malkovich ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem John Malkovich ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo John Malkovich ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo John Malkovich například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je John Malkovich? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to John Malkovich? Kdy se narodil John Malkovich? Kde se narodil John Malkovich? John Malkovich patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka John Malkovich dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Malkovich i v jiné kategorii než je herectví.