Kdo je to?
Kdo je John Malkovich? Životopis John Malkovich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

John Malkovich

Kdo je John Malkovich? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

John Gavin Malkovich je americký divadelní a filmový herec, producent a režisér. Narodil se ve městě Christopher ve státě Illinois a vyrůstal v Bentonu. Po střední škole Benton Consolidated High School chvíli studoval na Eastern Illinois University, poté na Illinois State University, ale nakonec studium ukončil a začal studovat herectví na William Esper Studio. V mládí měl problémy s nadváhou a musel držet speciální dietu. Zpíval také v chrámovém sboru a hrál ochotnické divadlo.
V roce 1972 založil s několika přáteli divadlo Steppenwolf Theatre Company, kde několik let pracoval.
Ve filmu se poprvé objevil roku 1978 ve snímku Svatba. Za další roli ve filmu Místa v srdci (1984) byl poprvé nominován na Oscara. O rok později John Malkovich získal za filmovou adaptaci divadelní hry Smrt obchodního cestujícího cenu Emmy (1985). Zahrál si ve válečném dramatu Stevena Spielberga Říše slunce (1987) a ve filmové adaptaci novely Johna Steinbecka O Myších a Lidech (1992). Za roli ve filmu S nasazením života (1993) byl nominován na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu BAFTA.
Mezi jeho známější filmy patří akční Con Air (1997), Muž se železnou maskou (1998), V kůži Johna Malkoviche (1999), kde si zahrál sám sebe. Úspěšný film byl akční snímek Red (2010), který se dočkal pokračování (2013).
Popularitu získal také díky seriálům Bídníci (2000), Napoleon (2002) a Nový papež (2020).
John Malkovich si vytvořil vlastní módní značku Mrs. Mudd (2002). Oblečení navrhuje sám.
Skoro 10 let Malkovich žil v Jižní Francii, kde hrál v divadle. Vrátil se zpět do USA (2003) kvůli vysokým daním. Za svou kariéru má na svém kontě kolem 70 filmů.Kdo je John Malkovich? Životopis John Malkovich, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě John Malkovich

Národnost: americká
Datum narození: 9. 12. 1953
Místo narození: Christopher, Illinois, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností John Malkovich s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Školkovné? Víte co je Parafín? Znáte termín Exodus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Eskalace?

Klíčová slova: kdo je John Malkovich?, zajímavosti, osobnost, herectví, lexikon, kde se narodil John Malkovich?, národnost, místo narození, wiki, narození, vysvětlení, život, informace, datum narození, John Malkovich, životopis

Pojem John Malkovich je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo John Malkovich ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem John Malkovich na Youtube

Hledejte bez špehování slovo John Malkovich ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo John Malkovich ve Wikislovníku

Zkusit najít John Malkovich ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo John Malkovich například v Google obrázcích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby John Malkovich

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to John Malkovich? Kdy se narodil John Malkovich? Kde se narodil John Malkovich? John Malkovich patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, set blondýnka, john Malkovich, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka John Malkovich řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Malkovich i v jiné kategorii než je herectví.