Kdo je to?
Kdo byl Turk Broda? Životopis Turk Broda, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Turk Broda

Kdo byl Turk Broda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Walter Edward Broda, přezdívaný Turk, byl hokejový brankář a trenér. Narodil se 15. května 1914 v kanadském městě Brandon do ukrajinské rodiny.
Zpočátku hrál za týmy jako Brandon Athletics a Brandon Native Sons. Sezónu 1933–1934 odehrál s Winnipeg Monarchs. Poté strávil jednu sezónu v Detroit Farm Crest. Detroit Red Wings jej pozval na předsezónní kemp, ale v týmu pro něj bohužel nebylo místo. Svou profesionální kariéru proto zahájil s jiným mužstvem. Byli jím Detroit Olympics. Ve 47 zápasech, které s nimi během sezóny 1935–1936 odehrál, zaznamenal 26 výher.
V sezóně 1936–1937 začal Broda hrát za Maple Leafs. Torontský tým za něj tehdy zaplatil 7 500 dolarů. Během své páté sezóny v Torontu již patřil mezi nejlepší brankáře NHL. Ve 48 zápasech zaznamenal 28 vítězství. Následující sezónu, tj. 1941–1942, vyhráli s mužstvem Stanley Cup. O rok později vstoupil do armády. Do Toronto Maple Leafs se vrátil po dvou a půl letech. Také díky němu tým získal Stanley Cup v letech 1947, 1948, 1949 a 1950. V další sezóně 1951–1952 odehrál jen jeden zápas a odešel ve svých 38 letech do hráčského důchodu.
I když už Turk Broda aktivně nehrál, zůstal součástí hokejové komunity jako trenér týmu Ottawa Senators. Později se stal hlavním trenérem u Toronto Marlboros, které dovedl k výhře trofeje Memorial Cup v letech 1955 a 1956.
Patnáct let po konci své hráčské kariéry byl Broda uveden do Hokejové síně slávy. V roce 1998 se objevil na seznamu kanadského časopisu The Hockey News mezi stovkou nejlepších hokejistů v historii. V roce 2017 se stal součástí stovky nejlepších hráčů NHL v historii.
Turk Broda zemřel 17. října 1972 na infarkt. Bylo mu 58 let.Kdo byl Turk Broda? Životopis Turk Broda, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Turk Broda

Národnost: kanadská
Datum narození: 15. května 1914
Místo narození: Brandon
Datum úmrtí: 17. října 1972

Tento text (Turk Broda) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Gustin? Víte co je Enkaustika? Vzpomněli byste si na význam slova Marže? Vzpomněli byste si co označuje výraz Válečný stav?

Klíčová slova: osobnosti, Turk Broda, sport, místo narození, život, datum úmrtí, datum narození, Kdy zemřel Turk Broda, wikipedie, životopis, biografie, lexikon, národnost, narození, sport, nežijící

Pojem Turk Broda je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Turk Broda v následujících zdrojích

Hledat heslo Turk Broda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Turk Broda ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Turk Broda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Turk Broda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Turk Broda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Turk Broda například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Turk Broda? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Turk Broda? Kdy se narodil Turk Broda? Kde se narodil Turk Broda? Kdy zemřel Turk Broda? Turk Broda patří do kategorie Sport

Kategorie sport, krasobruslařka, turk Broda, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Turk Broda dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Turk Broda i v jiné kategorii než je sport.