Kdo je to?
Kdo je Michael Hauser? Životopis Michael Hauser, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Michael Hauser

Kdo je Michael Hauser? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Michael Hauser je český filosof, pedagog na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, překladatel a zakladatel sdružení Socialistický kruh. Hauser se narodil v Trutnově. Navštěvoval zde gymnázium a po maturitě vstoupil do jezuitského řádu jako novic. Po devíti měsících ale řád opustil a odešel do Prahy studovat filosofii na FF Univerzity Karlovy. Roku 2004 získal titul Ph.D. za doktorandskou práci Moderna a negativita. Adornovo pojetí.
Poté začal působit na Filosofickém ústavu Akademie věd, na filosofickém oddělení XX. století. Hauser také přednášel na Filosofické a Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.
V roce 2002 Michael Hauser nechal vzniknout sdružení pro občany – Socialistický kruh (SOK). Snaží se o vzájemnou komunikaci mezi sociologií, ekonomií nebo filosofií. V roce 2006 se podílel na výzvě Jsme občané!, která se věnuje různým defektům demokracie v České republice. Zabývá se neomarxismem, postmarxismem, překládá knihy známých vědců (Theodor Adorn, Max Horkheimer a další), přispívá do Filosofického časopisu, do A2, Literárních novin nebo do Salonu (příloha časopisu Právo).
Roku 2014 byl Michael Hauser jmenován Poslaneckou sněmovnou do Rady České televize. Návrh na členství inicioval Filosofický ústav AV ČR. Funkci vykonával šest let do roku 2020.
Mezi jeho publikace patří Adorno: moderna a negativita (2005), Prolegomena k filosofii současnosti (2007), Sociální stát a kapitalismus (2007), Humanismus nestačí, Rozhovor se Slavojem Žižkem (2008), Cesty z postmodernismu, Filosofická reflexe doby přechodu (2012) a další.Kdo je Michael Hauser? Životopis Michael Hauser, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Michael Hauser

Národnost: česká
Datum narození: 30. 3. 1972
Místo narození: Trutnov, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michael Hauser s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kanyla? Znáte termín Agorafobie? Víte, co je to Septik? Víte, co je to Nylon?

Klíčová slova: život, vysvětlení, wikipedie, filozofie, místo narození, kdy se narodil Michael Hauser?, kde se narodil Michael Hauser?, narození, lexikon, datum narození, Michael Hauser, filozofie, národnost, wiki, biografie, popis

Pojem Michael Hauser je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Michael Hauser ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michael Hauser ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Michael Hauser na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Michael Hauser na Youtube

Hledat heslo Michael Hauser ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michael Hauser například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Michael Hauser?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Michael Hauser? Kdy se narodil Michael Hauser? Kde se narodil Michael Hauser? Michael Hauser se nachází v kategorii Filozofie

Kategorie filozofie, modré oko, michael Hauser, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Michael Hauser dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michael Hauser i v jiné kategorii než je filozofie.