Kdo je to?
Kdo je Michael Hauser? Životopis Michael Hauser, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo je Michael Hauser?

Kdo je Michael Hauser? Životopis, informace, biografie, filozofie

Michael Hauser je český filosof, pedagog na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, překladatel a zakladatel sdružení Socialistický kruh. Hauser se narodil v Trutnově. Navštěvoval zde gymnázium a po maturitě vstoupil do jezuitského řádu jako novic. Po devíti měsících ale řád opustil a odešel do Prahy studovat filosofii na FF Univerzity Karlovy. Roku 2004 získal titul Ph.D. za doktorandskou práci Moderna a negativita. Adornovo pojetí.
Poté začal působit na Filosofickém ústavu Akademie věd, na filosofickém oddělení XX. století. Hauser také přednášel na Filosofické a Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.
V roce 2002 Michael Hauser nechal vzniknout sdružení pro občany – Socialistický kruh (SOK). Snaží se o vzájemnou komunikaci mezi sociologií, ekonomií nebo filosofií. V roce 2006 se podílel na výzvě Jsme občané!, která se věnuje různým defektům demokracie v České republice. Zabývá se neomarxismem, postmarxismem, překládá knihy známých vědců (Theodor Adorn, Max Horkheimer a další), přispívá do Filosofického časopisu, do A2, Literárních novin nebo do Salonu (příloha časopisu Právo).
Roku 2014 byl Michael Hauser jmenován Poslaneckou sněmovnou do Rady České televize. Návrh na členství inicioval Filosofický ústav AV ČR. Funkci vykonával šest let do roku 2020.
Mezi jeho publikace patří Adorno: moderna a negativita (2005), Prolegomena k filosofii současnosti (2007), Sociální stát a kapitalismus (2007), Humanismus nestačí, Rozhovor se Slavojem Žižkem (2008), Cesty z postmodernismu, Filosofická reflexe doby přechodu (2012) a další.Kdo je Michael Hauser? Životopis Michael Hauser, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Michael Hauser

Národnost: česká
Datum narození: 30. 3. 1972
Místo narození: Trutnov, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michael Hauser s jinými lidmina Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Ateroskleróza? Znáte termín ČSN? Víte, co je to NRKI? Víte, co je to Genetický doping?

Klíčová slova: zajímavosti, Michael Hauser, filozofie, kdo je Michael Hauser?, filozofie, popis, místo narození, datum narození, narození, informace, životopis, osobnost, život, wiki, lexikon, kde se narodil Michael Hauser?

Pojem Michael Hauser je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Michael Hauser v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Michael Hauser ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Michael Hauser na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michael Hauser ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Michael Hauser ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michael Hauser například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Michael Hauser? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Michael Hauser? Kdy se narodil Michael Hauser? Kde se narodil Michael Hauser? Michael Hauser patří do kategorie Filozofie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Michael Hauser třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michael Hauser i v jiné kategorii než je filozofie.