Kdo je to?
Kdo byla Zdena Vařechová? Životopis Zdena Vařechová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Zdena Vařechová?

Kdo byla Zdena Vařechová? Životopis, informace, biografie, herectví

Československá herečka, a především televizní hlasatelka, Zdena Vařechová se narodila roku 1939 v Brně a zemřela jen o šedesát let později v roce 1999 taktéž v Brně. Mezi kolegy byla obávaná. Jako velká příznivkyně totalitního komunistického režimu totiž měla moc nad jejich osudy. Někteří její kolegové ji nazývali kariéristkou, která by pro svůj profesní postup udělala prakticky cokoli.
Svou televizní kariéru odstartovala po událostech Pražského jara v roce 1969, kdy se z televizních obrazovek začali postupně vytrácet ti, kteří veřejně vystupovali proti obsazení území Československa vojsky Varšavské smlouvy.
Byla považována za obrovskou profesionálku, která měla nejen perfektní hlasový projev, ale také žádoucí prořežimní postoje. Tyto důvody vedly k tomu, že si nedlouho po svém nástupu vybudovala neotřesitelnou pozici elitní televizní hlasatelky, kterou z obrazovek znali všichni občané tehdejšího Československa. Uvádět Silvestrovský projev prezidenta Gustava Husáku mohla dokonce výhradně ona.
Diváci ji mohli vidět i v roli herečky, jelikož se objevila ve filmech Zítra to roztočíme, drahoušku…!, Jde o milión a Maličkosti. Samu sebe si také zahrála například v oblíbené komedii Jiřího Menzela Vesničko má středisková. Objevila se také v pořadu 30 májů s ČST nebo Šest ran do klobouku. Její jméno je však spojeno zejména s pořadem Křeslo pro hosta, který je označován jako silně propagandistický, a na webu ČSFD se vyšplhal na pouhých 24 %.
Těsně před pádem komunistického režimu, když vliv strany začal postupně slábnout, si kolegové Zdeny Vařechové vynutili její odchod z televize, a proto již v roce 1988 musela svou pozici privilegované televizní hlasatelky opustit.
V osobním životě tvořila manželský pár s hercem a režisérem Oldřichem Vlčkem, který byl označen za nepřítele tehdejšího režimu, což velmi negativně ovlivnilo jeho budoucí kariéru. Jelikož se svému povolání nesměl dál věnovat, zůstal doma a věnoval se péči o dvě děti – starší dceru Markétu a mladšího syna Ondřeje, který je od roku 2019 ředitelem antivirové společnosti AVAST. Oldřich Vlček svou manželku přežil od více než dvacet let.Kdo byla Zdena Vařechová? Životopis Zdena Vařechová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Zdena Vařechová

Národnost: československá
Datum narození: 1939
Místo narození: Brno
Datum úmrtí: 1999

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zdena Vařechová s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Den díkůvzdání? Víte co je Nikasil? Vzpomněli byste si na význam slova Burleska? Vzpomněli byste si co označuje výraz Polovodič?

Klíčová slova: kde se narodila Zdena Vařechová?, nežijící, Kdy zemřela Zdena Vařechová, narození, Zdena Vařechová, život, kdy se narodila Zdena Vařechová?, herectví, kdo to je, zajímavosti, národnost, biografie, datum narození, národnost, wikipedie, lexikon

Pojem Zdena Vařechová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Zdena Vařechová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Zdena Vařechová ve Wikislovníku

Najít heslo Zdena Vařechová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Zdena Vařechová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Zdena Vařechová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdena Vařechová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdena Vařechová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byla Zdena Vařechová? Kdy se narodila Zdena Vařechová? Kde se narodila Zdena Vařechová? Kdy zemřela Zdena Vařechová? Zdena Vařechová patří do kategorie Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Zdena Vařechová řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdena Vařechová i v jiné kategorii než je herectví.