Kdo je to?
Kdo je Leylah Fernandez? Životopis Leylah Fernandez, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo je Leylah Fernandez?

Kdo je Leylah Fernandez? Životopis, informace, biografie, sport

Leylah Annie Fernandez je kanadská profesionální tenistka, vítězka turnaje okruhu WTA Tour a ITF. Fernandez se narodila v kanadském Montréalu v provincii Québec matce původem z Filipínských ostrovů a otci z jihoamerického Ekvádoru. Od svých rodičů se naučila hovořit plynně anglicky, francouzsky a španělsky. Fernandez s tenisem začala v pouhých pěti letech. K tenisu ji přivedl její otec Jorge Fernandez, který je zároveň jejím trenérem.
Na okruhu ITF debutovala na jaře roku 2017 v patnácti letech na turnaji ve městě Jackson, kde postoupila z kvalifikace. Na okruhu WTA debutovala na Rogers Cupu 2018, který se uskutečnil v jejím rodném Montréalu. Na turnaji však prohrála již v kvalifikaci. O měsíc později v Québecu na turnaji Coupe Banque Nationale vyhrála svůj premiérový zápas okruhu WTA. Vypadla ve druhém kole. Na juniorském Australian Open 2019 vypadla ve finále s dánskou tenistkou Clarou Tausonovou. Mezi juniory byla nejvýše postavenou v roce 2019 v žebříčku ITF na 4. místě.
Z prvního titulu okruhu WTA Tour se radovala na turnaji Monterrey Open 2021, když na celém turnaji neztratila ani set. Ve finále porazila Viktorii Golubicovou a stala se tak v 18 letech nejmladší členkou startovního pole. Po úspěchu se posunula v žebříčku na své maximum, a to na 72. příčku.
Ve Švýcarsku v kvalifikaci Billie Jean King Cupu 2021 porazila světovou pětku Belindu Bencicovou. Na US Open 2021 porazila tři tenistky ze světové pětky a stala se i první finalistkou, která se narodila v roce 2002. Ve finále ji bohužel porazila britská tenistka Emma Raducanová ve dvou setech. I tak se Fernandez posunula v žebříčku do první třicítky.
V 16 letech debutovala za kanadský fedcupový tým v Prostějově na baráži Světové skupiny, kdy prohrála s Češkou Markétou Vondroušovou. Na Letních olympijských hrách 2020 Tokiu prohrála ve druhém kole ženské dvouhry s českou tenistkou Barborou Krejčíkovou.Kdo je Leylah Fernandez? Životopis Leylah Fernandez, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Leylah Fernandez

Národnost: kanadská
Datum narození: 6. 9. 2002
Místo narození: Montréal, Kanada

Popis osobnosti Leylah Fernandez můžete sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Surfing? Pamatujete si definici pojmu Proforma faktura? Znáte pojem Pryšec nádherný? Vzpomněli byste si co znamená slovo Filologie?

Klíčová slova: místo narození, osobnosti, lexikon, kde se narodila Leylah Fernandez?, popis, datum narození, sport, životopis, zajímavosti, vysvětlení, národnost, život, wikipedie, Leylah Fernandez, narození, sport

Pojem Leylah Fernandez je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít heslo Leylah Fernandez ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leylah Fernandez ve Wikimedia Commons

Najít pojem Leylah Fernandez ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Leylah Fernandez na Google obrázcích

Hledat pojem Leylah Fernandez na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leylah Fernandez například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Leylah Fernandez?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Leylah Fernandez? Kdy se narodila Leylah Fernandez? Kde se narodila Leylah Fernandez? Leylah Fernandez je v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Leylah Fernandez kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leylah Fernandez i v jiné kategorii než je sport.