Kdo je to?
Kdo je Cillian Murphy? Životopis Cillian Murphy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Cillian Murphy

Kdo je Cillian Murphy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Cillian Murphy je irský filmový, televizní a divadelní herec, hudebník, skladatel a klavírista. Murphy se narodil v irském Corku ve čtvrti Douglas do rodiny úředníka a učitelky. Vyrůstal spolu s mladším bratrem Páidi a dvěma sestrami (Sile a Orla) v katolické víře. V 10 letech začal psát a zkoušet své první písně. Navštěvoval střední školu Presentation Brothers College. V té době se chtěl Cillian stát rockovou hvězdou. V kapelách hrával na kytaru po boku svého bratra.
Po střední škole začal v roce 1996 studovat právo na University College Cork. Po nástupu na práva si uvědomil, že se nechce stát právníkem. Ve stejném roce se připojil k souboru Corcadora Theatre Company. Debutoval ve hře Disco Pigs, která zaznamenala tak ohromný úspěch, že se soubor vydal na dvouleté turné po Evropě, Kanadě a Austrálii. Murphy kvůli turné opustil kapelu a také univerzitu. Později se objevil v divadelních hrách Mnoho povyku pro nic, The County Boy, Juno a páv, Sexuální rekonstrukce, Love Song, Misterman, Racek, aj.
Murphy se začal na přelomu tisíciletí objevovat v nezávislých filmech jako Sweety Barrett (1998), Zákop, Sunburn (1999), Klub sebevrahů, Jak se Harry stal stromem, Disco Pigs (2001). Následovaly role v úspěšných filmech 28 dní poté (2002), Návrat do Cold Mountain, Intermission, Dívka s perlou (2003), Snídaně na Plutu, Noční let (2005). V roce 2005 získal větší roli (Scarecrow) ve filmu Batman začíná od režiséra Christophera Nolana. Ve stejné roli se objevil i ve dvou pokračováních s názvem Temný rytíř (2008) a Temný rytíř povstal (2012). Společně s Nolanem se znovu spojili při tvorbě snímků Počátek (2010) a Dunkerk (2017). Dále se představil v oblíbených filmech jako Vyměřený čas (2011), Rozbitý svět (2012), Transcendence (2014), V srdci moře (2015), Anthropoid (2016) – role Josefa Gabčíka, Anna (2019), Tiché místo: Část II.
Murphy se nejvíce proslavil rolí Thomase Shelbyho v seriálu Gangy z Birminghamu (2013-2022).
Cillian Murphy je od roku 2004 ženatý s umělkyní Yvonne McGuinnessovou. Společně mají dva syny (Malachy a Aran).Kdo je Cillian Murphy? Životopis Cillian Murphy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Cillian Murphy

Národnost: irská
Datum narození: 25. 5. 1976
Místo narození: Douglas, Cork, Irsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Cillian Murphy sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Spoluúčast? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pohrabáč? Rozumíte pojmu Indicie? Víte co je Agroturistika?

Klíčová slova: životopis, Cillian Murphy, lexikon, informace, narození, popis, herectví, kdo je Cillian Murphy?, osobnosti, místo narození, kdy se narodil Cillian Murphy?, biografie, wikipedie, Cillian Murphy, datum narození, wiki

Pojem Cillian Murphy je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Cillian Murphy v dalších zdrojích

Hledat termín Cillian Murphy ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Cillian Murphy ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Cillian Murphy na Google obrázcích

Najít pojem Cillian Murphy ve Wikipedii

Hledat pojem Cillian Murphy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cillian Murphy například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Cillian Murphy

Nyní již víte Kdo je to Cillian Murphy? Kdy se narodil Cillian Murphy? Kde se narodil Cillian Murphy? Cillian Murphy je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, klapka stůl, cillian Murphy, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Cillian Murphy dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cillian Murphy i v jiné kategorii než je herectví.