Kdo je to?
Kdo je Cillian Murphy? Životopis Cillian Murphy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Cillian Murphy?

Kdo je Cillian Murphy? Životopis, informace, biografie, herectví

Cillian Murphy je irský filmový, televizní a divadelní herec, hudebník, skladatel a klavírista. Murphy se narodil v irském Corku ve čtvrti Douglas do rodiny úředníka a učitelky. Vyrůstal spolu s mladším bratrem Páidi a dvěma sestrami (Sile a Orla) v katolické víře. V 10 letech začal psát a zkoušet své první písně. Navštěvoval střední školu Presentation Brothers College. V té době se chtěl Cillian stát rockovou hvězdou. V kapelách hrával na kytaru po boku svého bratra.
Po střední škole začal v roce 1996 studovat právo na University College Cork. Po nástupu na práva si uvědomil, že se nechce stát právníkem. Ve stejném roce se připojil k souboru Corcadora Theatre Company. Debutoval ve hře Disco Pigs, která zaznamenala tak ohromný úspěch, že se soubor vydal na dvouleté turné po Evropě, Kanadě a Austrálii. Murphy kvůli turné opustil kapelu a také univerzitu. Později se objevil v divadelních hrách Mnoho povyku pro nic, The County Boy, Juno a páv, Sexuální rekonstrukce, Love Song, Misterman, Racek, aj.
Murphy se začal na přelomu tisíciletí objevovat v nezávislých filmech jako Sweety Barrett (1998), Zákop, Sunburn (1999), Klub sebevrahů, Jak se Harry stal stromem, Disco Pigs (2001). Následovaly role v úspěšných filmech 28 dní poté (2002), Návrat do Cold Mountain, Intermission, Dívka s perlou (2003), Snídaně na Plutu, Noční let (2005). V roce 2005 získal větší roli (Scarecrow) ve filmu Batman začíná od režiséra Christophera Nolana. Ve stejné roli se objevil i ve dvou pokračováních s názvem Temný rytíř (2008) a Temný rytíř povstal (2012). Společně s Nolanem se znovu spojili při tvorbě snímků Počátek (2010) a Dunkerk (2017). Dále se představil v oblíbených filmech jako Vyměřený čas (2011), Rozbitý svět (2012), Transcendence (2014), V srdci moře (2015), Anthropoid (2016) – role Josefa Gabčíka, Anna (2019), Tiché místo: Část II.
Murphy se nejvíce proslavil rolí Thomase Shelbyho v seriálu Gangy z Birminghamu (2013-2022).
Cillian Murphy je od roku 2004 ženatý s umělkyní Yvonne McGuinnessovou. Společně mají dva syny (Malachy a Aran).Kdo je Cillian Murphy? Životopis Cillian Murphy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Cillian Murphy

Národnost: irská
Datum narození: 25. 5. 1976
Místo narození: Douglas, Cork, Irsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Cillian Murphy? s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Kaldoun? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dron? Rozumíte pojmu Last minute? Víte co je Decoupage?

Klíčová slova: životopis, informace, lexikon, kde se narodil Cillian Murphy?, narození, kdy se narodil Cillian Murphy?, zajímavosti, popis, život, místo narození, osobnosti, datum narození, herectví, herectví, vysvětlení, Cillian Murphy

Pojem Cillian Murphy je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Cillian Murphy zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít frázi Cillian Murphy ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Cillian Murphy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Cillian Murphy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Cillian Murphy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Cillian Murphy ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cillian Murphy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Cillian Murphy

Právě nyní již víte Kdo je to Cillian Murphy? Kdy se narodil Cillian Murphy? Kde se narodil Cillian Murphy? Cillian Murphy je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Cillian Murphy řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cillian Murphy i v jiné kategorii než je herectví.