Kdo je to?
Kdo byl Květa Fialová? Životopis Květa Fialová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Květa Fialová?

Kdo to byl Květa Fialová? Stručný životopis

Květa Fialová byla známá herečka, ztvárňující především osudové ženy. Proslula také svým vztahem k duchovnímu životu a ezoterice a komplikovaným vztahy s opačným pohlavím. Byla nazývána sex symbolem své doby, ale na muže zanevřela po znásilnění sovětskými vojáky. Absolvovala JAMU, hrála v divadle i ve filmu. Po válce působila v českých i slovenských divadlech, v televizních inscenacích i seriálech a ve filmu. Excelovala v dramatech Ostře sledované vlaky nebo Smrt si říká Engelschen a v komediích Limonádový Joe, Fantom Morrisvillu, Partie krásného dragouna, Adéla ještě nevečeřela a dalších.
V televizi ztvárnila Květa Fialová postavy v inscenacích Vajíčko nebo Charlieho teta či v seriálu Hříšní lidé města pražského, později vystupovala ve Třech dámách s pistolí, Záhadné paní Savageové a jiných. Je nositelkou ceny Thálie.Kdo byl Květa Fialová? Životopis Květa Fialová, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Květa Fialová

Národnost: česká
Datum narození: 1.9.1929
Místo narození: Veĺké Dravce
Datum úmrtí: 26.9.2017

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Květa Fialová? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Cloudové úložiště? Znáte definici termínu EKG? Víte co je Happy slapping? Pamatujete si definici pojmu Bible?

Klíčová slova: herectví, odborný výraz, popis, definice, termín, význam pojmu, popis, původ slova, etymologie, význam, kdo to je, informace, pojem, význam slova, formulace, co je to Květa Fialová?

Pojem Květa Fialová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Květa Fialová ve Wikimedia Commons

Najít termín Květa Fialová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Květa Fialová na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Květa Fialová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Květa Fialová například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Květa Fialová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Květa Fialová? Kdo to byl Květa Fialová? Kdy se narodil Květa Fialová? Kde se narodil Květa Fialová? Kdy zemřel Květa Fialová? Květa Fialová je v kategorii herectví. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Květa Fialová řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Květa Fialová i v jiné kategorii než je herectví.