Kdo je to?
Kdo je to, byl Mentor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mentor? Lidé, profese

Kdo je to Mentor?

Jaký je význam slova Mentor? Co to znamená?

Mentor je osoba, která poučuje (mentoruje), kárá mravy a podobně. Jedná se o výraz používaný k pojmenování člověka vyššího věku nebo osoby s bohatými životními zkušenostmi. Tento člověk je rádcem a pomocníkem mladším lidem, kterým předává své zkušenosti a je pro ně současně vzorem. Napomáhá také dalšímu rozvoji a sebepoznání mladého člověka, rozvíjí jeho schopnosti a dovednosti. Mentor umí naslouchat, chová se chápavě, podporuje a vede svého svěřence, ale zůstává objektivní a důsledný.
Historický původ názvu pochází ze jména Odysseova přítele, který se staral o výchovu a vedení Odysseova syna. Jeho jméno Mentór pak postupně zlidovělo. V současnosti může mentor plnit různé úlohy.Kdo je to, byl Mentor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mentor? Lidé, profese

Tento text (Mentor) můžete sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Finanční gramotnost? Znáte termín Cushingův syndrom? Vzpomněli byste si na význam slova Internet? Víte, co je to Ban?

Klíčová slova: Mentor, informace, co znamená, synonymum, profese, přesný význam, popis, kdo to je, co je to Mentor?, význam pojmu, kdo je Mentor?, lexikon, popis, vysvětlení, původ slova, odborný výraz

Pojem Mentor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Mentor lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Mentor ve Wikislovníku

Hledat slovo Mentor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mentor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Mentor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mentor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mentor

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mentor? Kdo to byl Mentor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mentor? Definice pojmu Mentor je v kategorii profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci profese.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.