Kdo je to?
Kdo je Vlastimil Tlustý? Životopis Vlastimil Tlustý, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Vlastimil Tlustý

Kdo je Vlastimil Tlustý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Vlastimil Tlustý je český ekonom a politik (před 1989 KSČ, po 1989 ODS, pak Libertas.cz), byl také poslancem a ministrem financí.
Vlastimil se narodil 19. září 1955 ve Slaném. Po maturitě vystudoval Vysokou školu zemědělskou, resp. její mechanizační fakultu, a poté pracoval ve Výzkumném ústavu zemědělské techniky a jako výzkumný pracovník na Vysoké škole zemědělské. Do KSČ vstoupil roku 1988, po roce 1989 z ní vystoupil - patří to k jeho kontroverzím, kvůli faktu, že do KSČ vstoupil až de facto po jejím konci, si z něj dělal legraci i Miloš Zeman. V roce 1991 vstoupil Tlustý do ODS. Poslanecký mandát získal nejprve v roce 1992, a pak jej několikrát obhájil (1996, 1998, 2002 a 2006). V Topolánkově menšinové vládě se stal dokonce ministrem financí. Když jej pak vystřídal Miroslav Kalousek, Tlustý jej velmi ostře a často kritizoval (totéž však činil i Kalousek na Tlustého adresu). Tlustý má sám na kontě také mnoho dalších kontroverzí. Nejprve byl nařčen z nelegálního financování rodinné vily, které odmítl s tím, že si peníze půjčil a zase je vrátil (bylo to v době aféry Stanislava Grosse). Do střetu zájmů se dostal kvůli České konsolidační agentuře, když jeho otec a manželka zasedali v orgánech JMT CZ, která získala úvěr od 1. městské banky ovládané skupinou PPF, která předtím získala právě tendr na odkup pohledávek ČKA, kde zase Tlustý byl členem dozorčí rady. Jako člen ministerstva financí také údajně spolupracoval s „kmotrem“ Františkem Mrázkem a za informace jemu dodávané si měl přijít na dalších pár milionů. Tlustý si vysloužil přezdívku „rebel“ i mezi svými spolupracovníky. Do Evropského parlamentu v roce 2009 již nekandidoval za ODS, ale za Libertas.cz, kandidatura byla neúspěšná.
V osobním životě je ženatý a má dceru.Kdo je Vlastimil Tlustý? Životopis Vlastimil Tlustý, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Vlastimil Tlustý

Národnost: česká
Datum narození: 19. 9. 1955
Místo narození: Slaný

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vlastimil Tlustý? s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cystoskopie? Víte co je Guacamole? Znáte pojem Validace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šedá ekonomika?

Klíčová slova: kde se narodil Vlastimil Tlustý?, kdo je Vlastimil Tlustý?, Vlastimil Tlustý, informace, národnost, vysvětlení, kdy se narodil Vlastimil Tlustý?, zajímavosti, lexikon, wikipedie, wiki, narození, politici, politici, Vlastimil Tlustý, datum narození

Pojem Vlastimil Tlustý je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Vlastimil Tlustý ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Vlastimil Tlustý ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Vlastimil Tlustý na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Vlastimil Tlustý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Vlastimil Tlustý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastimil Tlustý například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Vlastimil Tlustý?

Nyní již víte Kdo je to Vlastimil Tlustý? Kdy se narodil Vlastimil Tlustý? Kde se narodil Vlastimil Tlustý? Vlastimil Tlustý patří do sekce Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Vlastimil Tlustý řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastimil Tlustý i v jiné kategorii než je politici.