Kdo je to?
Kdo je Tomáš Zohorna? Životopis Tomáš Zohorna, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Tomáš Zohorna?

Kdo je Tomáš Zohorna? Životopis, informace, biografie, sport

Tomáše Zohornu znají především fanoušci ledního hokeje. Český profesionální hokejista v současné době brázdí ledovou plochu v Pardubicích. Má dva bratry, kteří se stejně jako on věnují profesionálními hokeji, i když zatím nedosáhli jeho popularity. Mladší Hynek hraje za Kometu Brno a benjamínek Radim zatím zkouší své hokejové dovednosti v dorostenecké lize v Havlíčkově Brodě.
Tomášova kariéra započala v Chotěboři, a to v týmu HC Chotěboř. Odtud vedla jeho cesta do týmu HC Chrudim. Tady si přičichl k první lize. 23. září 2009 byl postaven do týmu proti Třinci. Byl to jeho první start v ELH. V sezóně 2008-09 již hrál za tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, ve které s přestávkami exceluje dodnes.
Jeho profesionální kariéra začala již v dorosteneckém věku, kdy přestoupil do Pardubic. V juniorském věku měl možnost si vyzkoušet i angažmá v Kanadě. Po návratu ze zámoří se definitivně usadil v sezóně 2009-10 v Pardubicích. Jako již ostřílený hráč pomohl mužstvu k zisku titulu mistra, nemalým dílem přispěl k titulu i v roce 2012.
Hráčskou sezónu 2015-16 se rozhodl zkusit štěstí v Amuru Chabarovsk do KHL. Tam zůstal necelých šest sezón. Docílil dokonce pasování na kapitána týmu.
Potom ale přišel rok 2021 a Zohorna se z rodinných důvodů rozhodl vrátit z Ruska zpět do vlasti. Na cestě byl totiž jeho první potomek. Vrátil se do Pardubic a v jejich dresu dohrál sezónu.
Po jejím skončení se mu opět otevřela cesta do zahraničí, tentokrát do švédského IK Oskarshamn. V tomto týmu se sešel se svým bratrem Hynkem. Ve Švédsku strávil rok. Hned potom se opět vrátil do Pardubic, kde se domluvil na tříleté smlouvě.
Na kontě Tomáše Zohorny jsou čtyři světové šampionáty a dvoje olympijské hry. Celkově se zúčastnil více než sto zápasových startů. Po sedmi letech se definitivně rozhodl ukončit zahraniční angažmá a vrátil se do Pardubic. Byl to návrat nejen kvůli rodině, ale i ze sportovního hlediska.
Tomáš Zohorna získal v letech 2010-12 několik titulů.Kdo je Tomáš Zohorna? Životopis Tomáš Zohorna, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tomáš Zohorna

Národnost: česká
Datum narození: 3. ledna 1988
Místo narození: Havlíčkův Brod

Sdílejte tuto stránku s osobností Tomáš Zohorna se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Předdůchod? Vzpomněli byste si na význam slova Holistické krmivo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Absint? Znáte definici termínu Mordor?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnost, popis, biografie, vysvětlení, informace, životopis, sport, wikipedie, narození, wiki, datum narození, kdy se narodil Tomáš Zohorna?, Tomáš Zohorna, místo narození, národnost

Pojem Tomáš Zohorna je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Tomáš Zohorna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Zohorna ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tomáš Zohorna ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Tomáš Zohorna ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tomáš Zohorna ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Zohorna například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Tomáš Zohorna?

Nyní již víte Kdo je to Tomáš Zohorna? Kdy se narodil Tomáš Zohorna? Kde se narodil Tomáš Zohorna? Tomáš Zohorna patří do kategorie Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Zohorna třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Zohorna i v jiné kategorii než je sport.