Kdo je to?
Kdo je Jake Gyllenhaal? Životopis Jake Gyllenhaal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jake Gyllenhaal

Kdo je Jake Gyllenhaal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jacob Benjamin Gyllenhaal, známější pod jménem Jake Gyllenhaal je americký herec, který se narodil v Los Angeles. Jeho matka byla scenáristka a producentka a malý Jake se díky ní chtěl od malička stát hercem. V 11 letech debutoval ve filmu Dobrodruzi z velkoměsta (1991). V dalším filmu Nebezpečná žena (1993) si zahrál se svou sestrou Maggie. Dokončil střední školu Harvard-Westlake School (1998) v Los Angeles a pokračoval na Columbia University, kde studoval filosofii a východní náboženství. Po dvou letech studium ukončil, aby se mohl více soustředit na hereckou kariéru.
Objevil se v rodinném dramatu Říjnové nebe (1999) a v mysteriózním dramatu Donnie Darko (2001), kde si znovu zahrál po boku sestry Maggie. Rok 2005 katapultoval Gyllenhaala mezi nejlepší herce Hollywoodu. Nejprve si zahrál ve filmovém dramatu Důkaz, poté ve válečném filmu Mariňák a nakonec v dramatu Zkrocená hora, kde si zahrál homosexuála (partnera hrál Heath Ledger). Za tuto roli Gyllenhaal získal cenu BAFTA a byl nominován na Oscara.
V roce 2007 si zahrál v úspěšném thrilleru Zodiac. Následoval snímek Bratři (2009), Láska a jiné závislosti (2010), Princ z Persie: Písky Času (2010), Zdrojový kód (2011), Patrola (2012) a Zmizení (2013). Za roli ve filmu Slídil (2014) a Noční zvířata (2016) byl nominován na cenu BAFTA.
V roce 2002 šel Jake Gyllenhaal na konkurz Spidermana, avšak roli získal Toby Maguire. Gyllenhaal si zahrál v roce 2019 ve filmu Spiderman: Daleko od domova roli Mysteria.Kdo je Jake Gyllenhaal? Životopis Jake Gyllenhaal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jake Gyllenhaal

Národnost: americká
Datum narození: 19. 12. 1980
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, Spojené státy americké

Zaujala vás biografie osobnosti Jake Gyllenhaal? Potom se podělte s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Hrdost? Víte co je Herpes? Vzpomněli byste si co označuje výraz Činžovní dům? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hygiena?

Klíčová slova: místo narození, Jake Gyllenhaal, zajímavosti, wikipedie, osobnosti, biografie, osobnost, kde se narodil Jake Gyllenhaal?, život, herectví, Jake Gyllenhaal, herectví, popis, národnost, vysvětlení, informace

Pojem Jake Gyllenhaal je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Jake Gyllenhaal hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít Jake Gyllenhaal na Google.cz

Hledat videa s názvem Jake Gyllenhaal na Youtube

Zkusit najít výraz Jake Gyllenhaal ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Jake Gyllenhaal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jake Gyllenhaal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jake Gyllenhaal například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Jake Gyllenhaal? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Jake Gyllenhaal? Kdy se narodil Jake Gyllenhaal? Kde se narodil Jake Gyllenhaal? Jake Gyllenhaal se nachází v sekci Herectví

Kategorie herectví, krasavice zrzka, jake Gyllenhaal, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jake Gyllenhaal kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jake Gyllenhaal i v jiné kategorii než je herectví.