Kdo je to?
Kdo je Tomáš Vorel? Životopis Tomáš Vorel, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Tomáš Vorel?

Kdo je Tomáš Vorel? Životopis, informace, biografie, herectví

Tomáš Vorel je český filmový režisér, scénárista, divadelní a filmový herec. Vorel se narodil v Praze. Po maturitě na střední škole začal studovat režii na pražské FAMU. Po dokončení studií pracoval od roku 1976 v divadle (satirické) Sklep, kde byl členem skupiny Mimóza (pantomima).
Jako režisér debutoval roku 1988 úspěšným snímkem Pražská pětka. Mezi jeho další režisérské počiny patří filmy Kouř (1990), Kamenný most (1996), Cesta z města (2000), Skřítek (2005), Gympl (2007), Ulovit miliardáře (2009), Cesta do lesa (2012), Vejška (2014), Instalatér z Tuchlovic (2016) a Cesta domů (2021). Pro většinu filmů napsal také scénář. V jeho 8 filmech z 11 hrál také jeho syn Tomáš Vorel mladší.
Tomáš Vorel si sám zahrál ve filmech Pražská pětka (1988), Díky za každé nové ráno, Amerika (1993), Čas dluhů (1998), Cesta z města (2000), Perníková věž (2002), Mazaný Filip (2003), Skřítek (2005), Gympl (2007) a Vejška (2014). Objevil se i v jedné epizodě seriálu Historky od krbu (1994).Kdo je Tomáš Vorel? Životopis Tomáš Vorel, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Tomáš Vorel

Národnost: česká
Datum narození: 2. 6. 1957
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Tomáš Vorel? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Omítkářský talíř? Vzpomněli byste si na význam slova Litina? Vzpomněli byste si co znamená slovo Akademický rok? Znáte definici termínu Tragédie?

Klíčová slova: popis, kde se narodil Tomáš Vorel?, herectví, Tomáš Vorel, lexikon, život, biografie, narození, životopis, informace, wiki, kdo je Tomáš Vorel?, zajímavosti, datum narození, vysvětlení, místo narození

Pojem Tomáš Vorel je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Tomáš Vorel ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Tomáš Vorel na Google.cz

Hledat heslo Tomáš Vorel na Google obrázcích

Hledat frázi Tomáš Vorel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Tomáš Vorel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Vorel například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Tomáš Vorel? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Vorel? Kdy se narodil Tomáš Vorel? Kde se narodil Tomáš Vorel? Tomáš Vorel je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Tomáš Vorel dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Vorel i v jiné kategorii než je herectví.